III Mityng Orlikowych Rodzin (ZDJĘCIA)

__IMG_0399W sobotę, 24 maja 2014 r., na orliku w Nowej Wsi po raz trzeci odbył się Mityng Orlikowych Rodzin czyli sportowa rywalizacja: uczestniczących regularnie w zajęciach sportowych, ich rodziców oraz „absolwentek” orlika. Zawody rozpoczęły się od piłkarskiego meczu najmłodszych „uczniów” szkółki (przedszkolaki i dzieci z klas I– II), w którym walki i sportowej ambicji było – ku uciesze zgromadzonej publiczności – co niemiara.

Po spotkaniu najmłodszych przyszedł czas na mini-turniej futbolowy z udziałem rodziców, reprezentacji szkółki oraz byłych piłkarek nożnych z reprezentacji nowowiejskiego gimnazjum (aktualnie siatkarek III-ligowego Kęczanina Kęty). Mecze miały wyrównany i zacięty przebieg, a finalne zwycięstwo, okupione sporą ilością sił i potu, przypadło zespołowi rodziców.

Kolejnym punktem mityngu było otwarty rzutów karnych w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy imprezy. Tę konkurencję wygrał Pan Dubiel, a nagroda – piłka – od razu powędrowała do syna Dawida, najmłodszego adepta nowowiejskiej szkółki piłkarskiej.

Ostatnim akcentem mityngu był mecz piłki siatkowej pomiędzy rodzicami, a absolwentkami gimnazjum. Jak było do przewidzenia zawodniczki Kęczanina wzięły srogi rewanż za niepowodzenie w meczach piłkarskich i pewnie pokonały rywala.

Uczestnicy zawodów otrzymali medale (wręczane przez najmłodszych piłkarzy szkółki) pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz napoje ufundowane przez w Kętach.

fot. Aleksander Spila / tekst i zdjęcia nadesłał: Paweł Kłaput

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na III Mityng Orlikowych Rodzin (ZDJĘCIA)

 1. czytelnik pisze:

  Droga redakcjo ze strony szkolnej trzeba umieć kopiować. Zdjęcia robił Aleksander Spila a nie Aleksandra!

  • Redakcja pisze:

   Szanowny „czytelnik”-u,

   Dziękujemy za zwrócenie uwagi, już poprawiliśmy tę omyłkę pisarską. Czytelników i Pana Aleksandra przepraszamy.
   Swoją drogą, gdybyśmy kopiowali ze strony szkoły – jak szanowny czytelnik sugeruje – błędu by nie było;-)

   Pozdrawiamy!
   Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*