II orlikowy turniej piłkarski dla klas I–IV Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pod patronatem LKS Niwa

DSCF898713 czerwca 2013 r. na „Orliku 2012” w Nowej Wsi odbył się turniej piłkarski dla uczniów klas młodszych tutejszej podstawowej. Patronem imprezy był Ludowy Klub Sportowy Niwa Nowa Wieś. W części oficjalnej, animator orlika, Kłaput przywitał zawodników, ich Rodziców, kibiców oraz współorganizatorów imprezy: wicedyrektor szkoły, Panią Łucję Listwan, prezesa LKS Niwa, Pana Antoniego Mojżesza, wiceprezesa klubu, Pana Rafała Naglika oraz członka zarządu klubu, Pana Jarosława Forysia. Prezes Mojżesz życzył wszystkim 36 młodym zawodnikom, którzy zgłosili się do rozgrywek udanej zabawy, sportowych emocji i sukcesów.

Dla dzieciaków cele w tym turnieju były jasne i proste – zwycięstwa, bramki, puchar i medale z jak najlepszego kruszcu (klub zadbał o to, by wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani nimi na zakończenie imprezy) oraz nagrody indywidualne dla najlepszego: zawodnika, napastnika i bramkarza. Organizatorzy, pomni doświadczeń z ubiegłorocznego turnieju (tam grały zespoły klasowe i nie był to najlepszy pomysł, bo te mocniejsze obijały te słabsze niemiłosiernie),  zaproponowali ciekawszą i sensowniejszą formułę. Z całej grupy startowej wybrali czterech, wyróżniających się piłkarsko, chłopców (kapitanów) a ci z kolei kompletowali sobie – tak na zmianę – składy swoich drużyn z pozostałych kolegów i koleżanek. Tą demokratyczną metodą wyłoniono zespoły, od imion kapitanów nazwane: ”Pawełkami” ( Stefan), „Bartkami” (Bartek Pękala), „Oskarami” (Oskar Kasprzak) i „Dawidami” (Dawid Bisaga).

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, 2 x 8 minut. Już pierwsze pojedynki pokazały, że koncepcja „mieszanych składów” zdała egzamin; spotkania były ciekawe, zacięte i w większości wyrównane. W ostatecznym rozrachunku, po sześciu spotkaniach pierwsze miejsce, puchar i złote medale przypadły „Bartkom”, srebrne, za drugie miejsce, „Oskarom”, brązowe, za trzecie „Pawełkom” i – także brązowe – za czwarte  „Dawidom”. Firmowa piłka dla najlepszego zawodnika trafiła w ręce  Bartka Pękali, statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Igor Danelczyk, a statuetkę dla najlepszego strzelca.. Właśnie! z nią był największy kłopot, bo po turnieju okazało się, że dwóch zawodników ( Stefan i Patryk Płonka) zdobyło taką samą ilość bramek. Nie pozostało zatem nic innego jak zarządzić dodatkowy konkurs rzutów karnych i wyłonić ostatecznego zwycięzcę. W pasjonującej i dramatycznej rozgrywce dopiero szósta seria przyniosła rozstrzygnięcie – królem strzelców został Paweł „di Stefano” Stefan! Dzieci oprócz pucharu, medali, piłki i statuetek otrzymały słodycze i napoje, których sponsorem był również LKS Niwa Nowa Wieś.

Umorusane, zmęczone, ale zadowolone twarze dzieciaków świadczyły o tym, że futbolowa zabawa udała się na „102”, a do trenerskiego notesu -przy okazji – też trafiło kilka nazwisk.

Wyniki:

Oskary – Pawełki       2:1

Bartki – Dawidy         2:1

Pawełki – Dawidy      6:0

Bartki – Oskary         2:0

Bartki – Pawełki        3:3

Oskary – Dawidy       6:0

Skład zwycięskiego zespołu „Bartków”:  Bartek Pękala (kapitan), Dominika Olbrzymek (zastępca kapitana), Oskar Furmański, Patryk Lipski, Damian Byrski, Piotrek Szot, Kacper Czyszczoń, Marek Śmiechura i Bartek Barciak.

Najlepszy zawodnik: Bartek Pękala (II klasa

Najlepszy bramkarz: Igor Danelczyk (III klasa)

Król strzelców: Stefan (III Klasa)

Kłaput/foto Jarosław Foryś

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*