II Harcerskie Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Hufca zakończone

10 listopada 2012 r. o godzinie 09:00 odbyły się II Harcerskie Strzeleckie o Komendanta Hufca. Mimo niewielkiego opóźnienia, konkurs strzelecki został bez większych przeszkód rozpoczęty przez organizatorki. Na zawodach zjawił się II Zastępca Gminy Kęty Krzysztof Olejak, który niestety nie mógł zostać z nami na długo, ponieważ śpieszył się do innych obowiązków.

Drużynom zostały rozdane metryczki, na których zapisano zmiany (czyli kolejność strzelania) i tarcze dla każdego reprezentanta danej drużyny. Harcerze dostali czas, by zapoznać się z regulaminem zawodów, wypełnić metryczki i podpisać tarcze. Każdy ze startujących harcerzy był prowadzony przez obsługujących imprezę na strzelnicę, a następnie zapoznawany z jej regulaminem. Później następowało losowanie stanowiska, zajęcie go, krótka lekcja obchodzenia się z bronią i… strzelanie. Sędziowie stanowiskowi pilnowali porządku i pomagali w razie trudności.

I w ten właśnie sposób każdy zawodnik walczył o nagrodę dla siebie w konkurencji indywidualnej bądź też dla całej drużyny w konkurencji drużynowej.

W międzyczasie pozostali harcerze, czekając na swoją kolej, rozkręcali zabawę: usiedli w gronie znajomych i zaczęli śpiewać, umilając czas sobie i sędziom. Słychać ich było nawet na strzelnicy!

Około godziny 10:30 nastąpiła przerwa na poczęstunek przygotowany przez organizatorów, ale tuż po poczęstunku zawodnicy wrócili do strzelania. Kiedy się skończyły, a sędzia główny obliczał ostatnie tarcze, na pole bitwy weszły – już poza konkurencją – osoby z komendy oraz gościnnie konsonant hufca Andrychów. W końcu nastąpiło długo wyczekiwane rozdanie nagród.

W konkurencji drużynowej w trzech kategoriach (Drużyny Harcerskie, Drużyny Starszo-Harcerskie oraz Drużyny Wędrownicze) zostały nagrodzone tylko pierwsze miejsca. Z drużyn harcerskich to 28. DH Wataha okazała się najlepsza. Najlepszą celnością spośród drużyn starszo-harcerskich wykazali się zawodnicy z 38. DStH Krzyk, a z drużyn wędrowniczych – 48. DW Północ. W konkurencji indywidualnej nagrodzono trzy pierwsze miejsca. III miejsce zajął Przemysław Wójcik (48 DW Północ), II miejsce Konrad Urbańczyk (48 DW Północ), natomiast miejsce pierwsze zajęła Beata Nyderek ( DW CHAOS).

Przypominamy, że dzień wcześniej (9 listopada 2012 r.) na strzelnicy ZSME nauczycielka PO Pani Halina Smolarska zorganizowała międzyklasowe strzeleckie z okazji Święta Niepodległości.

Zwycięzcom obu zawodów serdecznie gratulujemy!

 Źródło:
UG Kęty | Beata Nyderek

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?=xFz3nNjep4I”]

Źródło:
TV Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*