II Edycja Monitoringu Spółek Komunalnych – Kontroluj, proponuj, naprawiaj

gazomierzePrawie każdy korzysta z transportu publicznego, pije wodę z miejskiego wodociągu, a więc ma do czynienia w swoim codziennym życiu ze spółkami komunalnymi. Warto przyjrzeć się im z bliska. Sieć Obywatelska Watchdog Polska organizuje ogólnopolską bezpłatną akcję edukacyjną dla aktywnych obywatelek i obywateli – II edycję Monitoringu Spółek Komunalnych. Rekrutacja trwa do 24 sierpnia 2015 r. Przyłącz się i sprawdź, jak funkcjonują spółki w Twojej gminie.

Akcja skierowana jest do osób, którym zależy na poprawie funkcjonowania samorządów oraz jakości życia mieszkańców miast i wsi, w których mieszkają. Do każdego, kto chce nauczyć się, jak może w pełni korzystać ze swojego prawa do wiedzy o sprawach publicznych.

gazomierze

Uczestnicy monitoringu wezmą udział w dwóch szkoleniach dotyczących kontroli obywatelskiej i prawnych podstaw działania oraz przy wsparciu ekspertów przeprowadzą monitoring funkcjonowania wybranej przez siebie spółki. W oparciu o zebrane dokumenty przygotują diagnozę obecnego stanu w wybranych obszarach, wskażą dobre i złe oraz podejmą działania na rzecz zmiany.

Obecnie prowadzimy rekrutację do II edycji Monitoringu Spółek Komunalnych. Będziemy sprawdzać, czy działania są przejrzyste, jak wyglądają procedury wybierania i wynagradzania członków ich organów oraz jaka jest wobec nich polityka gminy. – informuje Agnieszka Zdanowicz, koordynatorka monitoringu oraz dodaje  – Jest to już druga edycja akcji. W pierwszej udało nam się zbadać kilkanaście w całej Polsce. Ze względu na spore zainteresowanie monitoringiem uznaliśmy, że warto nauczyć kolejną grupę osób, jak obywatelsko kontrolować władze publiczne.

Aby wziąć udział w rekrutacji, wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://limonka.siecobywatelska.pl/index.php/441669/lang-pl

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://siecobywatelska.pl/rusza-rekrutacja-do-drugiej-edycji-monitoringu-spolek-komunalnych/

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Zdanowicz

koordynatorka II edycji Monitoringu Spółek Komunalnych

agnieszka.zdanowicz@siecobywatelska.pl

tel. +48 22 844 73 55

foto na wolnej licencji: CC BY-NC-ND 2.0 www.flickr.com/photos/tuaussi/16253631989/in/dateposted/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*