Igrzyska Doliny Soły w Nowej Wsi – 5 maja 2012 r. [RELACJA FOTO i VIDEO]

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy Igrzyska Doliny Soły, która odbyła się dnia 5 maja 2012 r. na stadionach LKS oraz na terenach LOK Kęty w Nowej Wsi.

5 maja 2012 r. imprezą „Dolina Soły na sportowo” w Nowej Wsi zainaugurowane zostały Igrzyska Doliny Soły. organizowane były przez LGD „, a współorganizowane przez Stowarzyszenie Miasto i Gmina Kęty XXI, LKS „Niwa” Nowa Wieś oraz LOK Kęty. Czasopismo/portal „Nowa Wieś w gminie Kęty” objęło patronatem medialnym to wydarzenie, razem z m.in. TV Kęty, Faktami Oświęcim oraz Gazetą Krakowską.

W otwarciu igrzysk na stadionie uczestniczyli Starosta Oświęcimski – Pan Józef Krawczyk oraz Burmistrz Gminy Kęty – Pan Tomasz Bąk. Dzięki pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze, tereny stadionu LKS oraz LOK Kęty szybko zapełniły się chętnymi do rozgrywania sportowych rozgrywek i testowaniu sił w dyscyplinach strzeleckich. Do rywalizacji w duchu fair – play zagrzewała kilkunastoosobowa dęta przy OSP Bulowice pod dyrekcją Pana Romana Zięby.

Reprezentanci czterech sąsiednich gmin: Gminy Kęty, Brzeszcze, Chełmek, Gminy Wiejskiej Oświęcim stanęli w szranki w nietypowych konkurencjach: wieloosobowe narty, sztafeta w workach, otwarty konkurs w podbijaniu piłki, bieg z balonem między ramionami, skok w dal z miejsca, rzut ziemniakiem do beczki, czy też slalom z jajkiem na łyżce.

W ramach otwartych zawodów rekreacyjnych rozegrano konkurs na rodzinne przeciąganie Jeepa Wranglera na odległość, inni śmiałkowie sprawdzali swoją formę w konkursie wyciskania sztangi leżąc zorganizowanym przez Fitness Center w Kętach. Na płycie stadionu rozegrano również międzygminny turniej siatkówki. Zmagania komentował Pan Roch Jasiaczek, który w ferworze kibicowania zamienił się prawdziwego komentatora sportowego.

Mali uczestnicy mogli do woli bawić się na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach i trampolinach, dla nich zorganizowano także warsztaty malowania twarzy i robienia latawców. Można było się także powspinać na postawionej wśród drzew przenośnej ściance wspinaczkowej. Dużą publiczność zgromadził pokaz Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Kęty, która prezentowała swój sprzęt i prowadziła ćwiczenia z pierwszej pomocy, m.in. z udziałem szkolonych psów.

Pod okiem wicemistrza Polski w golfie, Pana Waldemara Pawlika, rozegrano turniej golfa, a zaproszony gość służył fachową radą i pomocą wszystkim, którzy chcieli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Tuż obok pola golfowego, w pobliskim stawie rybnym, rozegrano zawody wędkarskie.

Wszyscy chętni mieli także możliwość skorzystania z bogatej oferty ćwiczeń ze strzelectwa przygotowanej przez LOK Kęty na terenie strzelnicy: zorganizowane zostały otwarte zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej, zawody paintballowe oraz konkurs łuczniczy.

Na pikniku swoje stoiska prezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, Malca i Kęt, LGD Dolina Soły, Wojsko Polskie z hammerem, wśród gości były także członkinie Stowarzyszenia Amazonek w Brzeszczach.

Między konkurencjami można było się posilić grochówką, prażonkami, gulaszem czy kiełbasą z grilla, a na deser wyśmienitymi ciastami.

Finał pikniku odbył się na płycie stadionu LKS Niwa, gdzie został rozegrany mecz czwartej ligi piłki nożnej.

Poniżej wyniki niektórych konkurencji rozegranych w czasie pikniku:

Rodzinne 6 konkurencji punktacja i miejsca:

I. Gmina Kęty  – 21 punktów
II. Gmina Brzeszcze  – 19 punktów
III. Gmina Oświęcim  – 12 punktów
IV. Gmina Chełmek  – 8 punktów

Międzygminny turniej siatkówki:

I. miejsce drużyna Gminy Kęty II
II. miejsce drużyna Gminy Brzeszcze
pozostałe dwa równorzędne Gmina Oświęcim i drużyna Kęty I

Wyciskanie na ławeczce:

Kobiety:

Agata Płonka – 25 kg
Gołuch Anna – 35 kg

Juniorzy:

Junak Emilian – 30 kg
Handzlik Jakub – 55 kg
Jura Piotr – 50 kg
Klimczyński Piotr – 25 kg
Płonka Patryk – 20 kg
Byrski Damian – 20 kg
Woś Filip – 20 kg
Polok Kamil – 45 kg

Seniorzy:

Wójcik Tomasz – 150 kg
Żabiński Wojciech – 160 kg
Huczek Wojciech – 90 kg
Górkiewicz Jacek – 95 kg
Płonka Mariusz – 110 kg

Wędkarstwo:

I. Magdalena Chrzanowska – 2,45 kg (waga ryby)
II.  Maciej Dworniczek – 1,90 kg
III. Andrzej Kubiś – 1,82 kg

Galeria zdjęć autorstwa Rafała Sroki, Natalii Front oraz redakcji portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty”:

  fotografii wyrazili zgodę na kopiowanie zdjęć.

 

Film z Igrzysk Doliny Soły, zrealizowany przez redakcję portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty”:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=pyrnuRBHkmE”]


Film z Igrzysk Doliny Soły, zrealizowany przez TV Kęty:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=SPn9Elh_ZbQ”]


Jeśli posiadacie zdjęcia i filmy z tej imprezy i chcecie by się ukazały na stronie Nowej Wsi, zapraszamy do ich przesyłania (z podpisem lub ksywą) na adres e-mail:

redakcja(at)nowa-wies-kety.pl

 

Impreza była organizowana przy udziale środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*