Grupa Teatralna „Minus Jeden” zaprasza na przedstawienie pt. „Pętla”

plakatBohaterem nowego przedstawienia pt. „Pętla” zrealizowanego przez Grupę Teatralną „Minus Jeden” działającą w Powiatowym Zespole Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach, jest Kuba, alkoholik. Mężczyzna postanawia zerwać z nałogiem. W tym karkołomnym zadaniu ma mu pomóc Krystyna, kobieta, która go kocha.

– Kuba, dlaczego pijesz?

– Nieważne! My, którzy pijemy wiemy przecież, że to nieważne dlaczego…

Wódka jest prawdą, którą rozumie się zawsze zbyt późno…

 „Pętla” ukazuje człowieka walczącego z samym sobą, ze swoimi lękami, słabościami, wewnętrznie rozdartego, a jednak nie pozbawionego nadziei. Scenariusz spektaklu oparty jest na jednym z najbardziej znanych opowiadań Marka Hłaski.

plakat

Aktorzy grupy teatralnej to uczniowie „Dąbrowskiej” z klas o różnych profilach. Działalność w grupie jest jedną z form rozwijania pasji młodzieży obok grupy muzycznej, filmowej, czy biznesowej.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, a po spektaklu młodzież „Dąbrowskiej” będzie zbierała pieniądze na dofinansowanie rehabilitacji niepełnosprawnego kolegi – ucznia PZ NR 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej – Marcelego Lukasa.

Serdecznie wszystkich zapraszamy w piątek 1 marca 2013r. do Domu Kultury w Kętach.

Źródło:
PZ NR 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*