Grupa Teatralna Bajdurki z nominacją do finału 30 Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek

Bajdurek_2015_00Grupa Bajdurki, działająca pod okiem Marii Karaim przy Domu Kultury w Kętach, otrzymała nominację do finału 30 Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek, który będzie miał miejsce w dniach 09-11 czerwca w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Nominację Bajdurki otrzymały podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w kęckim DK.

W tym roku na scenie eliminacji powiatowych zaprezentowały się tylko dwa zespoły. Oprócz Bajdurków wystąpił również Zespół Teatralny Alfa z Osieka. Zespół pod okiem instruktor Małgorzaty Gwóźdź przygotował spektakl pt. „Śnieżka forever”. Bajdurki natomiast wystąpiły z „Szewczykiem Dratewką”.

Sceniczne popisy oceniali jurorzy: Jerzy Hojda – aktor niezależny, scenarzysta, reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Norma z Krakowa oraz Katarzyna Pohl – aktorka Teatru Banialuka z Bielska-Białej. Postanowili oni nominację przyznać Grupie Teatralnej z Kęt.

Po prezentacjach spektakli znalazł się również na ich omówienie wspólnie z jurorami, którzy wskazali te mocniejsze oraz te słabsze strony każdej z prezentacji.

Bajdurki to grupa o prawie 30-letniej tradycji. Zespół powstał w 1985 r. jako teatrzyk kukiełkowy Pleciuga, a pod nazwą Grupa Teatralna „Bajdurki” funkcjonuje od 12 lat. W większości tworzą ją dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień: m.in. 7-krotnie znalazła się w finale Festiwalu „Bajdurek” w Nowy Sączu czy I miejsce i nagroda „Pluszowego Smoka” na Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie. Ostatnio również młodych aktorów z Bajdurków: Jacka Laszczak,a Oliwię Naglik oraz Zuzannę Jastrzębską podczas eliminacji powiatowych w Oświęcimiu zakwalifikowano do udziału w finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*