Grudniowe Jasełka w Nowej Wsi

„ Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy”

W kalendarzu jest taki piękny dzień, „bardzo ciepły, choć grudniowy”, jak mówią słowa znanej piosenki „Czerwonych Gitar”. I do naszej szkoły zawitał świąteczny nastrój 22 grudnia, ostatni dzień przed świąteczną przerwą w nauce, rozpoczął się od klasowych wigilijek, podczas których dzieci miały okazję złożyć życzenia koleżankom i kolegom oraz swoim wychowawcom. Następnie, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy Parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego w odegrały Jasełka. Podczas dwóch przedstawień uczniowie mogli popisać się przed publicznością swoimi aktorskimi temperamentami. Zebranym nie uszła uwagi najmłodsza aktorka, pięciomiesięczna Kamilka, która odegrała pierwszą rolę w życiu – małego Jezuska. Jasełka obejrzały także  przedszkolaki z Nowej Wsi, z Malca, oraz inni zaproszeni goście. Apel świąteczny zakończył się wspólnym kolędowaniem uczniów, następnie Pan Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Grzegorz Żak złożył wszystkim świąteczne życzenia.
Świąteczny dzień zakończył się wigilią dla grona pedagogicznego, podczas której zebrani wspólnie zaśpiewali kolędy.

Kieruję wielkie podziękowanie do wszystkich aktorów (49 osób) za wielkie zaangażowanie w przedstawienie Jasełek, rodzicom dziękuję za przyprowadzanie dzieci na próby, które odbywały się w późnych godzinach popołudniowych oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

 

Katarzyna Kajor

 

 

 

 

 

 

 


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*