Gmina Kęty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji społecznej KOPERTA ŻYCIA!

_IMG_0520Gminny w wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów włączył się w ogólnopolską akcję Koperta Życia. Akcja skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia, w szczególności do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel oraz grupę krwi.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. Lodówka powinna zostać oznakowana w widocznym miejscu specjalnie opracowaną naklejką lub magnesem.

Dzięki Kopercie Życia służby medyczne mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

W skład przygotowanych pakietów wchodzą:

– karta informacyjna

– plastikowa zamykana koperta

– naklejka lub magnes na lodówkę

Kopertę Życia można  nieodpłatnie odebrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętach w Dziale Usług Opiekuńczych przy ul. 41 w Kętach w każdy poniedziałek w godzinach 9:0 – 11:30. Osoba odbierająca pakiet Koperty Życia powinna mieć przy sobie osoby starszej.

Źródło:
Lidia Górkiewicz
Starszy specjalista pracy socjalnej – koordynator
Gminny w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*