Gmina Kęty laureatem Konkursu 'Eko-gmina i Eko-projekt 2012′ w Małopolsce

Gmina Kęty zdobyła drugie miejsce w organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie konkursie i Eko-projekt 2012 w Województwie Małopolskim”. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek 30 października w Krakowie. Pamiątkową statuetkę oraz symboliczny czek na 100 tysięcy złotych z rąk Małgorzaty Mrugały – Prezes Zarządu WFOŚ oraz Aleksandry Malarz – Przewodniczącej Rady Nadzorczej WFOŚ odebrał burmistrz Tomasz Bąk.

– Chciałbym serdecznie podziękować moim podwładnym z Urzędu Kęty, którzy swoją pracą przyczynili się do przyznania naszej gminie tak prestiżowego wyróżnienia – mówi burmistrz Tomasz Bąk. – Podziękowania należą się również mieszkańcom Kęty, których pro-ekologiczna postawa i zaangażowanie, z jakim uczestniczą we wdrażanych inicjatywach pozwalają nam z sukcesem realizować „eko-projekty”.

Konkurs skierowany był do gmin oraz do organizacji pozarządowych z terenu województwa
małopolskiego. Ocenie podlegały działania gmin w zakresie ochrony środowiska oraz projekty z zakresu edukacji ekologicznej zrealizowane przez organizacje pozarządowe w okresie do 1 stycznia 2009 roku do 30 czerwca 2012 roku.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Kraków, a trzecie Krynica. Jak już wspomniano za zajęcie drugiego miejsca Gmina Kęty otrzymała nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na działania proekologiczne.

Gmina Kęty bardzo poważnie podchodzi do problemów ekologicznych i wdraża coraz to nowsze technologie służące ochronie środowiska naturalnego. Tylko w tym roku realizacji doczekały się projekty i zadania mające na celu obniżenie emisji zanieczyszczeń powietrza, utylizację materiałów zawierających azbest oraz wymianę starych systemów ogrzewania na nowoczesne i ekologiczne. Więcej na ten temat można znaleźć w załączonej prezentacji.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*