Gmina Kęty kolejny raz dofinansuje zakup kolektorów

gmina kolejny raz_frontBurmistrz Gminy Kęty informuje, że mieszkańcy gminy, którzy są zainteresowani zakupem kolektorów słonecznych, mogą ponownie liczyć na wsparcie finansowe ze strony Gminy.

W Planie Finansowym Gminy Kęty na rok 2014 zabezpieczyła na realizację tego zadania kwotę 150 tys. zł. Dodatkowo Gminie Kęty udało się pozyskać środki zewnętrzne w wysokości 130 tys. zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu Powiatu Oświęcimskiego, a przyznane zostały w ramach konkursu grantowego „Wykorzystanie źródeł energii odnawialnej szansą powiatu oświęcimskiego na poprawę jakości powietrza” – edycja II (2014).

Posiadane środki łącznie w wysokości 280 tys. zł pozwolą na zrealizowanie w bieżącym roku co najmniej 46 wniosków.

Nabór wniosków, zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Gminy Kęty, rozpoczął się 14 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia 2014 r. (do godz. 15:30).

Dotacja przyznawana będzie osobom fizycznym na częściowe pokrycie kosztów kwalifikowanych związanych z zakupem i montażem kolektorów słonecznych. Przewidywana wysokość takiej dotacji to do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 6 tys. złotych. Kosztami kwalifikowanymi są niezbędne wydatki poniesione na realizację zadania w tym: koszty nabycia kolektorów słonecznych w szczególności kolektora słonecznego, zasobnika, przewodów instalacyjnych, aparatury kontrolno-pomiarowej, automatyki, konstrukcji wsporczych oraz koszt montażu instalacji kolektorów słonecznych.

W przypadku większej ilości zgłoszeń 9 maja 2014 r. o godz. 10:00 w Sali Sesyjnej kęckiego UG odbędzie się publiczne wniosków. Jeżeli wniosków wpłynie mniej – nabór aplikacji zostanie przedłużony i potrwa do momentu wyczerpania puli środków (maksymalnie do 30 sierpnia 2014 r.).

Szczegóły naboru można znaleźć na stronie kety.pl w zakładce: KOLEKTORY SŁONECZNE.

Urząd Gminy Kęty informuje, że Regulamin udzielania dotacji pozwala na swobodny wybór przez mieszkańców dostawcy kolektorów słonecznych. Urząd Gminy Kęty nie narzuca, w tym zakresie ograniczeń, nie stosuje żadnych preferencji, nie prowadzi i nie patronuje żadnym akcjom promującym dostawców kolektorów.

Urząd nie wymaga podpisywania przez mieszkańców umów przedwstępnych z przedstawicielami firm zajmującymi się sprzedażą takich instalacji, a jedynie proponuje, aby wybór dostawcy instalacji był poprzedzony rzetelnym rozeznaniem rynku, w szczególności pod kątem jakości instalacji i zasad udzielanej gwarancji.

Jedynym warunkiem wynikającym z konieczności zapewnienia europejskich standardów instalacji, a tym samym jej trwałości, jest, aby kolektory posiadały certyfikat na znak „SOLAR KEYMARK”.

gmina kolejny raz_front

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*