Gimnazjaliści z Nowej Wsi organizują przedświąteczną zbiórkę żywności

Już w najbliższy piątek i sobotę (7-8 grudnia 2012 r.) po raz kolejny ponad 100 uczniów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi, pod opieką kilkudziesięciu oraz chętnych rodziców, przy współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie oraz Parafią w zorganizują Świąteczną Zbiórką Żywności.W piątkowe południe i wieczór na terenie dwóch sklepów w Nowej Wsi (DELFIN przy ul. Oświęcimskiej oraz JAŚMIN przy ul. Matejki) oraz przez całą sobotę (w tych samych sklepach w Nowej Wsi oraz dodatkowo w Kętach – w obu Biedronkach, Tesco-Savia oraz Nasza Chata) dyżurować będą kilkuosobowe zespołu uczniowskie, które pod opieką osób dorosłych będą zachęcać klientów wymienionych sklepów do zakupu dodatkowego produktu spożywczego i podarowanie go na potrzeby zbiórki.

Jak zawsze, zebrany towar zostanie zmagazynowany w salce parafialnej przy kościele w Nowej Wsi. Tam zostanie zliczony, posegregowany oraz podzielony na paczki, które w kilka dni po zakończonej zbiórce trafią do uboższych rodzin na terenie gminy Kęty, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi, które mieszkają w Nowej Wsi lub Malcu. Część słodyczy zasili również świąteczne paczki, które gimnazjaliści z Nowej Wsi podarują tuż przed Bożym Narodzeniem osobom samotnym z terenu gminy Kęty, dla których – wspólnie z Domem Kultury w Kętach – przygotowują wieczerzę wigilijną. Będzie to symboliczna forma wsparcia przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Dla uczniów jest to z kolei doskonała dobroczynności względem potrzebujących jak również nabywania umiejętności pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

ZSG w Nowej Wsi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*