Gdzie stanie kapliczka?

KapliczkaW związku z planowaną budową ronda w Nowej Wsi, znajdująca się przy skrzyżowaniu dróg Oświęcimskiej i św. Maksymiliana Maria zostanie przeniesiona w nowe miejsce.

Zaproponowane przez Sołtysa Nowej Wsi, Pana Andrzeja Kajora dwa potencjalne miejsca: park przy Dworku lub miejsce u zbiegu ulic Jana Kantego i Konarskiego na terenie nie zyskały powszechnej akceptacji i nie udało się wypracować konsensusu podczas ostatniego spotkania w Urzędzie Kęty (zobacz artykuły: Trwają rozmowy w sprawie budowy nowego ronda w Nowej Wsi oraz Nowe ustalenia w sprawie budowy ronda w Nowej Wsi).

W nawiązaniu do toczącej się dyskusji na temat nowej lokalizacji kapliczki, chcemy zasięgnąć Waszej opinii. Czekamy na Wasze głosy, w których opowiecie się za którąś z zaproponowanych opcji lub prześlecie własne propozycje miejsc. Jako mieszkańcy Nowej Wsi na pewno macie własne zdanie na ten temat.
Wszystkie nadesłane propozycje (można umieszczać je w komentarzach lub kontaktując się bezpośrednio z Redakcją portalu przez e-mail: redakcja(małpa)nowa-wies-kety.pl ) zostaną przekazane Panu Sołtysowi oraz do Urzędu Kęty.

Liczymy na Was!

Kapliczka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na Gdzie stanie kapliczka?

 1. sowaszara pisze:

  Teren kościelny jeśli idzie o miejsce dla kapliczki.
  Rondo moim zdaniem jest sensowne, uważam, że dla pieszych idealny byłby wiadukt ponad drogą wojewódzką.

 2. Magda pisze:

  Na Konopnickiej diabeł mówi dobranoc,miejsce ma być w centrum wsi…
  A co do świateł to mam dokladnie takie samo zdanie…po co to cale zamieszanie,rozkopywanie wsi,jak mozna postawić światła…

 3. Tadeusz pisze:

  Jeszcze raz coś zaproponuję – pamiętajmy że postawienie obiektu budowlanego wymaga wielu zezwoleń a szczególnie własności notarialnej działki . Jestem dalej za terenem kościelnym ale jeśli nie to pamiętam że przy ulicy Konopnickiej była działeczka na Funduszu Agencji Rolnej SK o powierzchni 364 m2 (0,0364 ha 0 identyfikacji 121304_50012 1038 można by ją z komunalizować i tam ze środków Gminy przenieś naszą „kapliczkę”

 4. Piotrek pisze:

  Ludzie mamy XXI w. już dawno wymyślono inteligentne światła, które same monitorują sytuacje na drodze i pozwalają na płynniejszy ruch !!! Koszt ronda + koszt przeniesienia kapliczki na pewno przekroczy kosztu budowy tych świateł! Poza tym pomyślcie o naszych przodkach, którzy zanim wybudowali ten obiekt- kto wiele czym się kierowali gdzie Ona Ma Stanąć! Dlaczego ? Natomiast za zaoszczędzone pieniądze zapukajcie do drzwi tych skromniej żyjących w Naszej Wiosce – takich jest wielu……

 5. Magda pisze:

  Jest bardzo ładne miejsce,przy ulicy św.Fioriana 8…Jest tam bardzo stary,walący sie domek,jakby go rozebrać to byłby kawałek bardzo ładnej działeczki…
  A jak nie tam to pomiędzy apteką,a domem państwa Naglików,gdzie kiedyś stał kiosk ruchu…kapliczka zawsze była i powinna być w centrum…

 6. Tadeusz pisze:

  Natomiast trochę żartem –przenieść na działkę tego kto dzwoni ogłaszając śmierć ( nie wiem komu i po co dzwoni ?)) będzie miał bliżej do roboty ale wtenczas praca dzwonienia musiała by być dziedziczna.

 7. Tadeusz pisze:

  Działki kościelne 819 i818/2 kościelne łącznie 57 arów tam ustawić naszą „kapliczkę” będzie na pewno bezkonfliktowo i obiekty sakralne będą w grupie pod „okiem” właściciela.

 8. Zelda pisze:

  to rondo jest tak potrzebne , jak zeszłoroczny śnieg . wystarczą światła dla pieszych . znając życie rondo będą tworzyć z dobre pół roku , jak nie rok , i ciekaw jestem , jak będą kierowane samochody ciężarowe i ogólny ruch drogowy . a miejsce kapliczki powinno być tam , gdzie została wybudowana , czyli na swoim miejscu .
  tyle ode mnie .

  Zelda

  • czesiek pisze:

   Widac iż myślenie nie jest twoją mocną stroną-tutaj nie chodzi tylko o pieszych ale także wyjazd z ulic po obu stronach głównej drogi.
   Według mnie należy wszystko robic aby poprawic warunki i bezpieczeństwo społeczeństwa- kapliczka nie może by przyczyną przez którą zrezygnujemy z tego.
   Jestem tego zdania iż teren przy kościele jest bardzo dobrym miejscem dla kapliczki.

 9. Jimmy pisze:

  Zamiast ronda, nie utworzą przynajmniej jeden bankomat w Nowej Wsi ! Powodzenia kierowcom tirów !

 10. Beata pisze:

  a teren przy kościele???? ludzie idący załatwiać do ksiedza sprawy pogrzebowe mieliby pod nosem kapliczke, w której „dzwoni się zmarłemu”….

 11. hejter pisze:

  Na środek ronda ją dać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*