Gala Aktywni 2012

_DSC0188-001Wieczór 7 grudnia 2012 r. zdecydowanie należał do najzdolniejszych i najaktywniejszych uczniów z terenu Gminy Kęty, którzy w mijającym roku wyróżnili się osiągnięciami naukowymi, sportowymi bądź społeczno-kulturalnymi . O godzinie 17:00 w remizie OSP w Kętach odbyła się bowiem Gala „ 2012” – uroczyste spotkanie włodarzy powiatowych i gminnych z utalentowaną młodzieżą nagrodzoną stypendiami naukowymi i sportowymi.

Zebranych na przestronnej sali żaków, wyraźnie wzruszonych i dumnych z osiągnięć swoich pociech rodziców a także pedagogów i trenerów powitał Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk. Towarzyszyli mu goście honorowi Gali: Starosta Oświęcimski Józef Krawczyk, I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Dariusz Laszczak, Przewodniczący Powiatu oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Jarosław Jurzak, Skarbnik Wojciech Mreńca oraz i Gminy.

W spotkaniu udział wzięli również szkół gminnych oraz powiatowych, przedstawiciele aktywnie działających społecznie na terenie Gminy Kęty środowisk, prezesi klubów sportowych oraz trenerzy, przedstawiciele kół turystycznych, kół Honorowych Dawców Krwi, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych a także zaproszeni duchowni.

Najbardziej podniosłym momentem Gali, na który wszyscy zgromadzeni czekali z niecierpliwością, było oficjalne wręczenie stypendystom pamiątkowych dyplomów. Na ręce młodych naukowców i sportowców złożyli je Burmistrz oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej UG Kęty.

Podczas przemowy gratulacyjnej, Burmistrz Tomasz Bąk serdecznie podziękował wszystkim wyróżnionym za ich ogromne zaangażowanie w życie społeczne Gminy Kęty. Wyraził przy tym szczery podziw dla ich osiągnięć, sukcesów w nauce i sporcie, a przede wszystkim – trudu i ogromu pracy nad własnym rozwojem. Nie zabrakło tu również życzeń pogłębiania zainteresowań, osiągania ambitnych celów i realizacji wszystkich marzeń.

Stypendia naukowe i sportowe przyznane zostały na podstawie Uchwał Rady Miejskiej w Kętach nr XXI/215/2012 z dnia 25 maja 2012 roku oraz nr XXII/228/2012 z dnia 29 czerwca 2012 r.

Stypendia naukowe otrzymali: Kinga Adamczyk, Aleksandra Budzowska, Maciej Cisiński, Karolina Drabińska, Katarzyna Hrapkowicz, Anna Marszałek, Maciej Pieczonka, Karolina Tytko, Iwona Wolf i Maria Wysogląd.

Dyplomy dla stypendystów sportowych odebrali: Marcin Adamus, Robert Adamus, Sebastian Adamus, Sławomir Adamus, Agnieszka Ceremon, Maciej Cisiński, Alicja Garncarz, Justyna Konior, Przemysław Kos, Marta Lach, Mateusz Leś, Patrycja Łazarz, Marta Maciąga, Andrzej Sądel, Sylwester Seweryn, Grzegorz Szetyński, Marcin Szetyński, Klaudia Śliwińska, Agnieszka Witasik, Mateusz Zajt, Patryk Zapolski, Gabriela Zawadzka oraz Magdalena Zielińska.

Stypendia sportowe przyznane zostały w 4 kategoriach (podnoszenie ciężarów, judo, kolarstwo oraz lekkoatletyka).

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Po uroczystym wręczaniu dyplomów przyszedł czas na pokaz prezentacji multimedialnych relacjonujących wyjazd na Węgry, którym nagrodzono trzydziestu najzdolniejszych gimnazjalistów, oraz mazurski obóz rekreacyjno-edukacyjny, w którym udział wzięło 24 wolontariuszy z terenu Gminy Kęty.  Prezentacje były komentowane i uzupełniane przez Dyrektora Wydziału Infrastruktury Społecznej Jarosława Jurzaka.

W przerwach pomiędzy kolejnymi punktami tematycznymi, Galę uświetniły występy muzyczne Mariusza Kruczały –  młodego i utalentowanego artysty.

Po krótkim przypomnieniu wyjazdów dokonano wyróżnienia 4 trenerów sportowych, którzy z rąk Starosty Oświęcimskiego oraz Burmistrza Gminy Kęty otrzymali nagrody za swoją ciężką i pełną oddania pracę. Byli to Piotr Karkoszka (UKS „Sokół” Kęty), Janusz Glądys (KKS „Hejnał” Kęty), Ryszard Mencel (KKS „Hejnał” Kęty) oraz Tadeusz Łysek (MKS „Tempo” Kęty). Należy tu podkreślić, iż to właśnie dzięki ich zaangażowaniu i pasji trenerskiej młodzież osiąga tak wysokie noty podczas międzynarodowych i krajowych zawodów.

Następnie specjalnym wyróżnieniem „Superaktywny 2012” uhonorowano Klub UMKS Kęczanin Kęty, który w mijającym roku wywalczył awans do I Ligi Piłki Siatkowej. Okolicznościowy puchar odebrał Prezes Klubu, Marek Błasiak.

Galę „ 2012” zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez  uczniów PZ Nr 10, na który zaproszeni zostali wszyscy uczestnicy uroczystego spotkania.

Miły nastrój ani na chwilę nie opuszczał stypendystów, którzy z pewnością zapamiętają Galę jako uroczystość pełną radości. Była bowiem ona świetną okazją nie tylko do ponownego spotkania młodych ludzi, których łączą wspólne wspomnienia, ale i podkreślenia, jak wiele dla całej społeczności Gminy Kęty znaczą ich osiągnięcia.

Przypomnijmy, że godna naśladowania przez młodzież (jak i wszystkich dorosłych, którym dobro naszych okolic nie jest obojętne) postawa stypendystów pokazuje, jak istotne są działania na płaszczyźnie społeczno-kulturalnej. Utalentowani uczniowie, angażując się z wielkim zapałem w tę sferę życia, pokazują, że gmina to nie jest pusty frazes; to mieszkańcy, którzy sami ją kształtują i mają ogromny wpływ na wszystko, co się w niej dzieje.

Inicjatywność i duża aktywność społeczna to wartości, których nie sposób przecenić, a ich przejawy  –zarówno te związane z nauką, jak również sportem i kulturą – należy nagłaśniać i odpowiednio nagradzać.  Organizacja Gali „ 2012” stanowi przykład właśnie tego typu nagrody. Głównym celem tego uroczystego spotkania było bowiem złożenie podziękowań stypendystom oraz  uhonorowanie ich ciężkiej, całorocznej pracy.

Źródło:
UG Kęty | tekst i fot. Paulina Nikiel-Muś / oprac. Barbara Kuźma

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*