Frankfurt / Kęty – złodziej wykorzystał nieuwagę

POLICJADo oświęcimskiej komendy Policji zgłosiła się Oświęcimia, która powiadomiła, iż w dniu 09 grudnia 2012 r. przebywając na lotnisku we Frankfurcie /Niemcy/ została okradziona. Złodziej wykorzystał jej nieuwagę i z torebki skradł jej dowód osobisty. Z kolei policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności w związku z kradzieżą, której ofiarą padł mieszkaniec Łęk.

Do zdarzenia doszło w dniu 14 grudnia 2012 r. w Kętach na ul. Kazimierza Wielkiego gdzie sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i z kieszeni kurtki skradł mu portfel dokumentami i pieniędzmi w kwocie 50zł.

Przypominamy rady warte wykorzystania zwłaszcza w okresie intensywnych zakupów przedświątecznych. Aby nie stać się ofiarą złodzieja w miejscu publicznym, zatłoczonym, musimy zwracać uwagę nie tylko na to, co chcemy kupić, ale przede wszystkim na swoje mienie i osoby, które podchodzą do nas zbyt blisko. Pilnujmy swoich torebek, portfeli i pieniędzy. Jeśli tego nie zrobimy, przypilnuje tego złodziej, a my narazimy się na stratę. Wystarczy tylko trzymać torebkę przed sobą, portfel w wewnętrznej kieszeni kurtki, a przy dokonaniu zakupu nie okazywać całej zawartości portfela. Mając przy sobie więcej pieniędzy, należy je podzielić i schować tak, aby w przypadku kradzieży nie stracić wszystkiego. Kolejną sprawą jest zły zwyczaj noszenia w portfelu razem z zapisanym kodem PIN. Starajmy się raczej zapamiętać kod lub nosić zapisany w innym miejscu niż portfel.

Źródło:
Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*