„Fotografia dzikiej przyrody” – Wildlife Photographer of the Year 2002-2012

zaproszenie dzika przyroda 1W dniach od 28 lutego do 27 marca 201 roku (wernisaż 28 lutego 2013 r. o godzinie 18:00) w galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego prezentowana będzie, w ramach projektu „Dom otwarty” z cyklu: „Fotografia – kreator spojrzeń”, wystawa fotografii, wybranych z wystaw będących wynikiem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year, z lat 2002-2012, organizowanego corocznie od 1965 roku przez BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Organizatorem wystawy „ dzikiej przyrody” w Polsce jest Agencja Zegart z Bydgoszczy. Honorowy patronat nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Partnerem wystawy w Polsce jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.

Wildlife Photographer of the Year to najbardziej ceniony i największy na świecie konkurs w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Do udziału w jego ostatniej edycji, w 2012 roku, zostało zgłoszonych ponad 48 tysięcy zdjęć wykonanych przez 4 tysiące czterystu fotografów z 98 krajów.

o konkursie Wildlife Photographer of the Year oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej www.nhm.ac.uk/wildphoto/.

Rokrocznie efektem konkursu Wildlife Photographer of the Year jest wystawa prezentowana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Ogląda ją każdego roku ponad milion osób. wchodzące w skład wystawy są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata natury. Ukazują również artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która wpływa na wyobraźnię, absorbuje umysł i porusza serce.

Po raz jedenasty wystawa dzikiej przyrody” prezentowana będzie również w Polsce. W Oświęcimskim będzie można obejrzeć 70 zdjęć – prace nagrodzone i wyróżnione w latach 2002-2012, w kilkunastu kategoriach, autorstwa 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 z Polski.

 zaproszenie dzika przyroda 1

fot. ©Jordi Chias Hiszpania, Żółwi klejnot

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*