Finał imprezy alkoholowej w Kętach zakończony w rowie

nowe_logo_policjaW dniu 14 czerwca 201 r. w Kętach w przydrożnym rowie policjanci  odnaleźli rannego mężczyznę. Jak się okazało był to jeden z dwóch uczestników nocnej alkoholowej nad Sołą, zakończonej kraksą motoroweru w rowie.

W niedzielny poranek policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Kęt,  o  pobiciu jej syna.  Funkcjonariusze  niezwłocznie pojechali do mieszkania zgłaszającej, która wskazała im syna posiadającego obrażenia głowy. Jednakże w rozmowie z 24 – latkiem policjanci ustalili, że przebieg zdarzenia, w którym brał udział był zupełnie inny. W nocy z 13/14 czerwca br. razem ze swoim znajomym pojechał na motorowerze nad brzeg rzeki Soły gdzie spożywali alkohol. Następnie nad  ranem wsiedli na i próbowali wrócić do domów. W pewnym momencie stracił  panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechali do rowu. Kiedy 24 – latek odzyskał świadomość, zabrał motorower, ukrył go i udał się do domu nie interesując się losem znajomego.  Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce gdzie po dokładnej penetracji terenu odnaleźli  rannego   26 – latka.

Obaj mężczyźni trafili do szpitala gdzie  u młodszego z mężczyzn stwierdzono m.in. złamanie kości żuchwy i szczęki, a także ogólne potłuczenia, natomiast u jego starszego kolegi  wstrząśnienie mózgu i również ogólne potłuczenia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości  26 – latka wykazało 1,1 promil alkoholu, natomiast 24 – latkowi do badań pobrano krew.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości, które spowodowały wypadek drogowy,  oprócz kary pozbawienia wolności będą musiały się także liczyć konsekwencjami finansowymi, gdyż sąd  obligatoryjnie będzie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys.  złotych.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*