Festiwal Lodu 2012 w Kętach po raz drugi – portal Nowej Wsi patronem medialnym

Skrzypiący pod butami śnieg, migoczące kolorami bombki, zapach grzanego wina i skoczne dźwięki skrzypiec przywiodą Państwa już 8 grudnia 2012 r. na kęcki Festiwalu Lodu oraz Jarmark Bożonarodzeniowy – ostatnie w tym roku tak duże, prestiżowe, a przede wszystkim radosne wydarzenia, jakie pragniemy polecić uwadze wszystkich miłośników zimy.

Nasze lodowe święto odbędzie się w drugą sobotę grudnia na płycie kęckiego rynku w godzinach od 12:00 do 19:00. Zgodnie z ubiegłorocznym trendem towarzyszyć mu będzie specjalny jarmark, podczas którego każdy będzie mógł zakupić choinkowe, dekoracje świąteczne, świece i wiele innych ręcznie wykonanych bibelotów idealnych na gwiazdowe upominki.

Do największych atrakcji samego Festiwalu należeć będą: koncert pastorałek i piosenek folkowych w wykonaniu kapeli góralskiej Zbójnicy, baśniowe etiudy aktorskie o charakterze świątecznym, które przedstawią artyści z krakowskiego Teatru Gry Wstępnej, a przede wszystkim  pokazy rzeźbienia w bryłach lodu oraz prezentacje tworzonych na żywo na oczach zgromadzonych gości lodowych dekoracji, pośród których z pewnością nie zabraknie skomplikowanych pod względem realizatorskim świątecznych wzorów. Powstanie tu prawdziwe zimowa kraina, której nie powstydziłaby się Królowa Śniegu. Obok baśniowych instalacji (lodowe ściany, bramy i figury) zobaczymy także pokazy żonglerki ogniem – sztuki tak trudnej, co widowiskowej.

Co więcej, każdy, kto podczas podziwiania lodowych konstrukcji i śledzenia pozostałych atrakcji Festiwalu zgłodnieje bądź nabierze ochoty na dobry napitek, będzie mógł skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Grzańce i najróżniejsze napoje smakowe, tradycyjne potrawy, góralskie serki prosto z grilla a także typowo świąteczne łakocie z pewnością przypadną do gustu wszystkim uczestnikom kęckiego święta zimy.

Wierzymy, że Festiwal Lodu 2012 upłynie pod znakiem doskonałej zabawy, baśniowo zimowej aury oraz radosnych przedświątecznych zakupów.

W obchody Festiwalu czynnie włączy się również Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach. W godz. od 12:00 do 15:00 w muzeum będzie można podpatrzyć, jak robi się świąteczne z materiałów ekologicznych (parter). Natomiast o godz. 14:00 muzealnicy zaproszą Państwa na wernisaż wystawy czasowej „Wspomnienia – 100 rocznica urodzin Jana Grabowskiego”. Jan Grabowski urodził się w Kętach 7 grudnia 1912 r. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u profesorów: Eugeniusza Eibischa, Henryka Gotliba, Adama Marczyńskiego i Zbigniewa Pronaszki. Był cenionym artystą specjalizującym się w malarstwie sztalugowym, ściennym, grafice i rzeźbie.

Na wystawie czasowej zostanie zaprezentowanych około 30 obrazów udostępnionych w formie depozytów przez rodzinę artysty i kolekcjonerów. Dzieła te zaakcentują rozliczną tematykę, w której poruszał się Grabowski.

Wystawę będzie można zwiedzać bezpłatnie do 20 grudnia 2012 r. w godzinach otwarcia muzeum.

Sponsorami tegorocznego Festiwalu Lodu są firmy Ice Mastry oraz Górecki Sp. J.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują natomiast: TVP Katowice, Radio Kraków, Kronika Beskidzka i beskidzka24.pl, Gazeta Krakowska, K, Nowa Wieś w gminie Kęty, Info Kęty i Kęczanin oraz www.bb365.info.

Tak było rok temu:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=po5iuTk3LKo”]

Wydarzenie Festiwal Lodu w Kętach na Facebooku, do którego można dołączyć: https://www.facebook.com/events/379778605443811/

Szczegółowy plan wydarzenia:

12:00-15:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy, tworzenie pierwszych instalacji lodowych;

15:00-15:10 – Uroczyste otwarcie Festiwalu Lodu 2012;

15:10-15:30 – Pierwsza część koncertu zespołu Zbójnicy;

15:30-15:45 – Pierwsze przedstawienie Teatru Gry Wstępnej;

15:45-16:15 – Druga część koncertu zespołu Zbójnicy;

16:15-16:30 – Drugi pokaz Teatru Gry Wstępnej;

16:30-17:00 – Trzecia część koncertu zespołu Zbójnicy;

17:00-17:30 – Spotkanie z Mikołajem;

17:30-18:00 – Czwarta część koncertu zespołu Zbójnicy;

18:00-18:15 – Trzeci pokaz Teatru Gry Wstępnej;

18:15-18:45 – Ostatnia część koncertu zespołu Zbójnicy;

19:00 – Zakończenie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz Festiwalu Lodu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Festiwal Lodu 2012 w Kętach po raz drugi – portal Nowej Wsi patronem medialnym

  1. j..... pisze:

    Super…..Redaktor Naczelny potrafi zachęcić do wszystkiego, co ciekawe, interesujące, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*