Ferie kółka modelarskiego z Nowej Wsi

IMG_20150225_171046Podczas ferii zimowych nasi modelarze nie odpoczywali ambitnie pracując nad nowymi modelami. W dniu 26 lutego 2015 r. udali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego Klubu Modelarskiego „Orzeł” z Przeciszowa, w którym instruktorem jest wicemistrz świata w modelarstwie kartonowym Pan Łukasz Fuczek.

Podczas wizyty nasi modelarze mogli dowiedzieć się, że właśnie w Przeciszowie roku organizowany jest ogólnopolski konkurs modeli kartonowych. Podczas ostatniej edycji konkursu w roku swoje prace zaprezentowało aż 260 modelarzy nie tylko z Polski, ale także z Czech, Ukrainy, Słowacji oraz Niemiec, prezentując 624 modeli na bardzo wysokim poziomie.

Jednak dla każdego modelarza najważniejsze są tajniki pracy, pozwalające uzyskiwać wysoki efekt końcowy modelu. Pan Łukasz podzielił się z nami swymi doświadczeniami, opowiadał o technikach, metodach i narzędziach, jakie wykorzystuje podczas pracy nad modelami. Przybliżył nam metodę retuszu, dzięki której eliminuje się białe krawędzie klejonych elementów. Nasi mali modelarze mogli także podziwiać okrętów sklejonych przez Pana Łukasza, a także innych członków klubu z dłuższym modelarskim stażem.

Wizyta okazała się bardzo inspirująca dla naszych modelarzy, którzy już dzisiaj marzą o wystawianiu swych prac na przeciszowskim konkursie.

Zajęcia naszego kółka modelarskiego odbywają się w każdy wtorek od godziny 15.00 do 17.00 w salce katechetycznej w Nowej Wsi. Zainteresowanych zapraszamy na zajęcia.

Marcin Kublin (instruktor)

Katarzyna Kajor – Suwała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*