Fantastyczna atmosfera i pełne trybuny w Kętach na zakończenie turnieju Plaża Open

_DSC01314Kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem ostatniego dnia inauguracyjnych zawodów Plaża Open w Kętach, nad miasteczkiem Plaży zebrały się ciemne chmury. Na całe szczęście okazało się, że były to kłopoty chwilowe i od początku rywalizacji w dniu dzisiejszym świeciło słońce, zapraszając na trybuny kolejne osoby.

Rywalizacja w dniu dzisiejszym rozpoczęła się od pojedynków ćwierćfinałowych w turnieju męskim. Zwycięsko z batalii o półfinał wyszła para Szczerbaniuk/Łyczko, która okazała się lepsza od duetu Kożuch Tokarski (2:0 – 21:17; 22:20) oraz duet Kałuża/Mamełka ci z kolei pokonali Bartosz Luksa/Nikodema Wolańskiego (2:1 – 17:21; 21:18; 15:9). Następnie do finałowego starcia w turnieju Młodej Plaży Open przystąpili Damian Fijak i Jakub Bęben, którzy pokonali Adriana Bryję i Mateusza Dobiję stając na najwyższym stopniu na podium.

O godzinie 11 na piaszczystych boiskach ponownie pojawili się Panowie. W półfinałowych meczach Marcin Brzeziński/Mariusz Jajus oraz Dawid Popek/Piotr Janiak pokonali odpowiednio pary Łyczko/Szczerbaniuk oraz Kałuża/Mamełka. Około godziny 12:20 równocześnie na obu boiskach pojawiły się duety walczące o brązowe medale. I tak w turnieju żeńskim lepsze od Wyrzykowskiej/Stojek okazały się Saad/Gajewska, jeżeli chodzi o rywalizację mężczyzn to brązowe medale zdobył duet Mamełka/Kałuża, którzy pokonali parę Łyczko/Szczerbaniuk.

Mecze finałowe były transmitowane przez telewizję TVP Sport, na trybunach oraz wokół boisk pojawiło się mnóstwo osób chcących zobaczyć na żywo rywalizację najlepszych zawodników i zawodniczek kęckiego turnieju. Spotkania komentował Bartosz Heller razem z Piotrem Gruszką oraz Dyrektorem Sportowym Plaża Open Maricinem Prusem. W meczu o złoto turnieju żeńskiego po fascynującej pełnej zwrotów akcji, błędów czy doskonałych ataków zwyciężył duet Szczytowicz/Urban, który okazał się lepszy od pary Filip Soja (25:23, 26:24). Bezpośrednio po zakończeniu wspomnianego spotkania na piasek wyszli Panowie, w decydującym meczu lepsi okazali się Dawid Popek/Piotr Janiak, którzy pokonali Marcina Brzezińskiego oraz Mariusza Jajusa.

w Kętach przeszedł do historii,  w tym miejscu należy podziękować Gminie Kęty, bez której wsparcia turniej z takim rozmachem nie mógłby się odbyć. Lody firmy ICE-Mastry, które były podczas trwania zawodów z cyklu Plaża Open najtańsze w Europie (po złotówce), sprzedawane były jak świeże bułeczki. Wsparcie Grupy dla turnieju Młodej Plaży Open również jest nie do przecenienia. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim sponsorom, partnerom, patronom medialnym oraz wolontariuszom za wsparcie, oraz okazane zrozumienie.

Źródło:
Piotr Bąk – Plaża Open/Redaktor Naczelny www.siatkowka24.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Sportowe, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*