e-Oświata w Gminie Kęty

e oświata29 kwietnia 2014 r. w Urzędzie Gminy Kęty została podpisana umowa na „Zakup wartości niematerialnych i prawnych wraz z wdrożeniem i szkoleniem w ramach projektu pn.: „e-Oświata w Gminie Kęty”, zgodnie z postępowaniem w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Jest to już ostatnia umowa w ramach realizowanego projektu. Jej efektem będzie dostarczenie specjalistycznego oprogramowania do zarządzania oświatą w Gminie Kęty. Jednym z najistotniejszych elementów jest wprowadzenie aplikacji „Dziennik elektroniczny”, która od 1 września 2014 r. będzie bezpłatnie dostępna dla nauczycieli, uczniów i rodziców. W najbliższym czasie ruszą szkolenia kadr pedagogicznych poszczególnych placówek z obsługi programu.

Dotychczas w ramach projektu zakupiono komputerowy oraz rozbudowano sieć teleinformatyczną w każdej placówce oświatowej, której organem prowadzącym jest Gmina Kęty.

Całkowita wartość projektu to 778.000,83 zł, z czego dofinansowanie ze środków Gminy Kęty wynosi 25%

e oświata3

Projekt „e-Oświata w Gminie Kęty” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

e oświata

Źródło:
UG / fot. A. Christ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*