Dziwny jest ten świat – relacja z wernisażu prac kęczanki Joanny Surmy

wer_13_03_05Kilkadziesiąt osób zgromadził w Galerii Domu Kultury wernisaż prac kęczanki Joanny Surmy zatytułowany „”. Wystawa prezentuje pracę dyplomową artystki, która dała jej przed rokiem tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

, zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem i fotografią. Hobbystycznie także grafiką warsztatową i ilustracją. W 2012 r. uzyskała dyplom licencjacki za pracę na temat Identyfikacji i promocji wizualnej rodzinnego miasta – u prof. Władysława Pluty. W 2014 r. obroniła dyplom magisterski – „Dziwny jest ten świat” – czyli krytyka użytkowników mediów cyfrowych w tym wirtualnego świata Internetu, w katedrze Projektowania plakatu u prof. Piotra Kunce. Jest również absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku , gdzie w 2013 r. zrealizowała pracę dyplomową „Przestrzeń nieśmiertelności” u mgr sztuki Marzeny Kolarz.

Jak tłumaczy sama , wystawa „Dziwny jest ten świat”, czyli krytyka użytkowników Mediów cyfrowych w tym wirtualnego świata Internetu porusza ważne kwestie współczesności. Żyjemy w czasach cyfrowego świata, gdzie większość ludzi przeniosła już swoje życie. Korzysta z niego zarówno w pracy, jak i w domu, w celach zarobkowych i rozrywkowych. Media cyfrowe wpłynęły na dzisiejsze życie w bardzo dużym stopniu. Większość ludzi nie wyobraża sobie bez nich życia i codziennego funkcjonowania. Oczywiście istnieje wiele zalet cyfrowego świata i nie trzeba ich nikomu przedstawiać, ale obok nich występuje też wiele zagrożeń i problemów, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Celem wystawy jest przedstawienie kilku z nich oraz konsekwencji, które się z nimi wiążą. To ludzie – użytkownicy generują treści, zamieszczają obrazy i informacje oraz wchodzą ze sobą w rozmaite interakcje w cyfrowym świecie. Jeśli będą robić to świadomie oraz w takim samym stopniu korzystać z dobrodziejstw mediów cyfrowych, wtedy nikomu nic nie grozi.

Wystawę w DK można oglądać do 12 kwietnia 2015 r. Zapraszamy.

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*