Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej pojechały do Warszawy

Dziecka stał się pretekstem do zorganizowania dla wychowanków Świetlicy Środowiskowej działającej przy parafii św. M. Kolbe w Nowej Wsi wycieczki do Częstochowy, Niepokalanowa i Warszawy. Wyjazd obejmował dwa dni, z noclegiem w stolicy.

 

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do tradycyjnego miejsca pielgrzymek – Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Jasna Góra, po Lourdes i Fatimie, jest trzecim centrum kultu maryjnego w Europie.

Następnym etapem był Niepokalanów. Tam, w starej, drewnianej kaplicy, gdzie modlił się św. Maksymilian, nasi młodzi parafianie pod opieką ks. Proboszcza Edwarda Kobiesy odebrali relikwię patrona naszej parafii. Niepokalanów znany jest także z Ochotniczej Straży Pożarnej, w której obowiązki strażaków pełnią zakonnicy. Podczas wizyty w Muzeum poświęconemu tej organizacji dzieci mogły obejrzeć samochody strażackie. W mieszczącym się nieopodal Muzeum Papieskim atrakcją przyciągającą zwiedzających są dwa samochody, z których korzystał papież Jan Paweł II podczas pielgrzymek do kraju w 1979 i 1987 r.

poświęcony został odwiedzinom stolicy naszego kraju. Główną atrakcją była wizyta w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tu dzieci poznały historię i obecny kształt tego najważniejszego organu władzy naszego kraju. Z galerii dla publiczności miały okazję zaznajomić się „na żywo” z pracą posłów podczas przysłuchiwania się obradom Sejmu. Dzięki uprzejmości Pani Poseł Doroty Niedzieli zwiedzający skorzystali z gościnności stołówki poselskiej, gdzie spożyli obiad w obecności parlamentarzystów znanych z gazet i telewizji. Nieprzewidzianym punktem w programie wycieczki była demonstracja taksówkarzy przed budynkiem Sejmu.

Podsumowaniem wyjazdu był po Starówce. Dzieci obejrzały Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, a także symbol stolicy – warszawską Syrenkę. Ostatnim akcentem wycieczki było obejrzenie Pałacu Prezydenckiego.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń wychowankom naszej świetlicy. Była także lekcją żywej historii i patriotyzmu.

 

 

Wyjazd doszedł do skutku dzięki organizacyjnemu wsparciu sołtysa Nowej Wsi Andrzeja Kajora oraz finansowej pomocy udzielonej przez:

Urząd Gminy Kęty

Panią Poseł Dorotę Niedzielę

PLAST MM Maciej Pękala

MONAGRAPH STUDIO Piotr Hrapkowicz

ZAJAZD MALINOWY LAS Robert Klęczar

Firma Ogólnobudowlana Paweł Kocięcki

BETONIARNIA Danuta Kuglin

Przedsiębiorstwo Handlowo – Transportowe „GLUHARB” Józef Gluza

F.H.U. Eddi Dariusz Dudys

Z.P.H.MEBLO-KENT Grzegorz Rodak

Kółko Rolnicze w Nowej Wsi

BIURO EXPRES Hurtownia Art. Biurowych i Papierniczych Monika Lach

DEKOR PAP Sylwia Bies

AGA PHU Andrzej Gąsiorowski

Firma Usługowo – Budowlana Marian Dybczyński

Firma Usługowo – Budowlana Paweł Luranc

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Zofia Rogus

OLWIK Betoniarnia

KRISS KEBAB

Krzysztof Szumowski

AKSAM Adam Klęczar

RENOMA II Mariusz Naglik

Usługi Ubezpieczeniowe Jerzy Bogunia

Górecki S. J.

Dariusz Pasieka

INVEST DOM Spółka z o.o

AKPOL Firma Handlowo – Usługowa Renata Klęczar

Tekst oraz zdjęcia:
Katarzyna Kajor

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*