Działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach zostały docenione

hotspot_kęty_nowa wieś i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – edycja 2015 r.

W ramach konkursu organizowanego przez i Polityki Społecznej po raz kolejny działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach zostały docenione. W tym zakresie Wniosek o przyznanie dotacji na dofinansowanie projektu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – Edycja 2015 został  uznany za najlepszy i zajął I miejsce.

Została przyznana dotacja oraz nagroda 10 000zł. na dofinansowanie realizacji projektu.

Głównym założeniem projektu przedstawionego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach jest zintensyfikowanie działań mających na celu poprawę sytuacji rodzin zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie. Praca Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w tym szczególnie Działu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie jako główny cel ma zatrzymanie przemocy w rodzinie. Niezwykle jednak ważna jest  jakość proponowanej pomocy rodzinom uwikłanym w przemoc domową. Dotychczasowe działania realizowane w ramach Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2013 – 2016 na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w gminie Kęty dzięki dotacji zostaną  wzbogacone i uzupełnione o zadania ujęte w Programie Osłonowym „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – Edycja 2015

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach gratuluje wszystkim biorącym udział w konkursie szczególnie jednak gratulujemy naszym sąsiadom z województwa małopolskiego. Ważny jest bowiem fakt, że dotacje w naszym województwie otrzymało, aż 12 instytucji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym dwie jednostki zostały uhonorowane nagrodą pieniężną, dwie wyróżnieniem.

Źródło:

Kierownik DPP w GOPS

Aleksandra Zelek   

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach zostały docenione

 1. wiesiek pisze:

  dziękuję burmistrzowi oraz radnym za stu procentową podwyżkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi , inne gminy zarabiają na śmieciach a w gminie kęty trzeba dopłacać ,tylko mi nie mówcie że to wina poprzedniej władzy.

 2. Novak pisze:

  Panie Fin uważa pan mieszkańców gminy za frajerów,cytując członka PSL-u. Nie widzi pan zatrudniania swoich przy korycie i dzielenia kasy.

 3. jacek pisze:

  co się dziwicie PSL od 1989 roku zawsze był przy korycie ,nawet z komuchami poszedł do pary,bo jakiejś partii brakował by samej rządzić
  dlatego rolników nikt nie tykał ,jedyna gałęż gospodarki która nie przeszła reform ,mam na myśli podatki i KRUS .
  zobaczymy jesienią

 4. Fin pisze:

  Panowie Janusz i Novak, dzień bez oplucia bliżniego to dla panów dzien stracony. Tak od serca, po polsku.

  • \krzysiek pisze:

   Mówią prawdę i robią to bardzo kulturalnie a opluwanie i to po chamsku widziałem przed wyborami samorządowymi.

 5. Janusz pisze:

  Ale to przecież koronna zasada PSLu, jak mawiał Walduś Pawlak, znajomi i rodzina też muszą gdzieś pracować.

 6. Novak pisze:

  To raczej Gminny Ośrodek Patologii Społecznej. Zgadzam się z przedmówcą, że wielka rodzina PSLowska dzieli si nagrodami i stanowiskami patrz nowy dyrektor Domu Kultury

 7. Janusz pisze:

  Wzajemna adoracja kolegów z PSLu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*