Dyrektor Domu Kultury w Kętach odwołany ze stanowiska (AKTUALIZACJA)

zarzadzenie_balawenderJak podaje strona gminy kety.pl, zgodnie z treścią Zarządzenia nr 55/2015/B z dnia 18 marca 2015 r. Burmistrza Gminy , Domu Kultury w Kętach K. B. (anonimizacja po usunięciu ze stanowiska) został odwołany ze swojego stanowiska z dniem podpisania.

W treści zarządzenia wydanego przez burmistrza Krzysztofa Jana Klęczara, przyczyną odwołania K. B. jest naruszenie przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępnie do informacji publicznej, co znalazło odzwierciedlenie w treści prawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 22.10.2014 r. (sygn. akt II SAB/Kr 267/14) oraz przepisów prawa pracy, w szczególności dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz czasu pracy w zakresie określonym w protokole kontroli (wraz z załącznikami) Państwowej Inspekcji Pracy z dnia 21.10.2014 r.

Jak wskazano w niniejszym zarządzeniu, odwołanie dyrektora placówki stanowi zarazem wypowiedzenie jego umowy o pracę z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, w trakcie którego K. B. będzie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Okres ten upłynie 30 dnia czerwca 2015 r.

Odwołany dyrektor kęckiego Domu Kultury swoją pracę w Kętach rozpoczął w 2011 roku.

„Zaprzeczam, że było to zwolnienie dyscyplinarne – zapewnia Rafał Ficoń, wiceburmistrz Kęt. – Powody odwołania znajdują się w zarządzeniu burmistrza opublikowanym na stronie internetowej urzędu.” – napisano na portalu faktyoswiecim.pl

W najbliższych dniach w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kęty ogłoszony zostanie konkurs na to stanowisko.

Zarządzenie nr 55/2015/B Burmistrza Gminy Kęty dostępne jest tutaj.

Źródło:
Gmina Kęty

___

Burmistrz Gminy Kęty w treści zarządzenia wskazuje, że przed odwołaniem zasięgnął „opinii stowarzyszeń”, a powodem odwołania jest m.in. naruszenie przepisów prawa pracy, w szczególności dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz czasu pracy w zakresie określonym w protokole kontroli (wraz z załącznikami) Państwowej Inspekcji Pracy z dnia 21.10.2014 r. 

W związku z tym, że treść wskazanego w zarządzeniu wyroku WSA w Krakowie w sprawie z zakresu informacji publicznej i prawa prasowego, była już prezentowana na naszej stronie internetowej (czytaj: Po rozprawie w WSA w Krakowie w sprawie rejestrów umów zawartych przez Dom Kultury w Kętach oraz orzeczenie sądu), a nie znamy treści przedmiotowych opinii stowarzyszeń oraz protokołu kontroli PIP, zawnioskowaliśmy do UG Kęty o udostępnienie tych dokumentów.

Gdy tylko je otrzymamy, opublikujemy je dla Państwa w tym artykule.

AKTUALIZACJA (27 marca 2015 r.):

Dnia 26 marca 2015 roku otrzymaliśmy na skrzynkę redakcyjną z Urzędu Gminy Kęty odpowiedź w sprawie naszego wniosku o udostępnienie treści opinii stowarzyszeń oraz treści protokołu kontroli PIP przeprowadzonej w Domu Kultury w Kętach.

Oto odpowiedź:

Dzień Dobry,

W odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej z dnia 20 marca 2015r., w załączeniu przesyłam skany protokołu kontroli Państwowej Inspekcji Pracy z dnia 21 października 2014r.

wraz z załącznikami oraz opinie stowarzyszeń o których mowa w zarządzeniu Burmistrza Gminy Kęty nr 55/2015/B z dnia 18 marca 2015r. w sprawie odwołania Dyrektora Domu Kultury w Kętach.

Z poważaniem,
Aleksandra Kołek

Urząd Gminy Kęty
Wydział Organizacyjny
i Spraw Obywatelskich

ZAŁĄCZNIKI:

1. Protokół kontroli PIP:

2. Opinie stowarzyszeń:


__

Poddajemy pod dyskusję opinii publicznej treści tych dokumentów.

 

Zobacz także:

Wnioski o rejestry umów złożone do Biblioteki, MZWiK Sp. z o.o. i OSiR w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*