Dwie mieszkanki Kęt nie pozwoliły, aby nietrzeźwy sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia

nowe_logo_policja15 grudnia 2015 w Kętach policjanci zatrzymali 50 – letniego mieszkańca Kęt, który mając ponad 3 promile alkoholu spowodował kolizję na parkingu. W błyskawicznym zatrzymaniu mężczyzny pomogły  dwie mieszkanki Kęt, które zajęły sprawcę rozmową,  w między czasie informując  Policję.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia 2015 r. około 19.20 na jednym z parkingów osiedlowych, przez który przechodziły dwie mieszkanki Kęt. Kobiety zauważyły, samochód marki Renault, którego kierowca, nieudolnie cofając, dwukrotnie uderzył w stojący na parkingu samochód marki Seat. Panie natychmiast zorientowały się, że kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, więc jedna podeszła do samochodu i zajęła mężczyznę rozmową, a druga powiadomiła policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, którym  okazał się 50 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,15 promile alkoholu.

Za popełniony czyn grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Z kolei duże podziękowania należą się mieszkankom Kęt, które sprytnym fortelem nie dopuściły, aby kierowca wyjechał z parkingu.

_Zatrzymany_Policja

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*