Dwa wypadki drogowe z udziałem pieszych w Kętach

KPP Oświecim Kęty - wypadek drogowy Fabryczna 7.03.2014  (2)W dniu 7 marca 2014 o godz. 06:40 na ul. Fabrycznej doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci 79–letni mieszkaniec Malca kierując samochodem marki Astra potrącił przejeżdżającą rowerem przez przejście dla pieszych 80-letnią mieszkankę Kęt. W wyniku upadku na jezdnię rowerzystka doznała urazu głowy oraz ręki i została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

Z kolei w dniu 8 marca 2014 około godziny 19:30, również w Kętach, na Osiedlu 700-Lecia mieszkaniec Suchej Beskidzkiej, kierując samochodem marki Skoda Octavia potrącił przechodzącego przez jezdnię  67-letniego mieszkańca Kęt. W wyniku potrącenia pieszy doznał urazu głowy oraz kręgosłupa i został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

Zdjęcia dotyczące powyższych wypadków:

KPP Oświecim Kęty - wypadek drogowy Fabryczna 7.03.2014  (2)

KPP Oświecim Kęty - wypadek drogowy Os. 700 Lecia 8.03.2014  (1)

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu, a zwłaszcza pieszym aby będąc na drodze pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W innym przypadku chwila roztargnienia, pośpiechu czy zdenerwowania może doprowadzić do tragedii.

Należy uświadomić sobie, że zdarzenie trwające ułamek sekundy, ma później wpływ na całe życie wielu osób i nie da się tej sytuacji w żaden sposób odwrócić. Dlatego też warto zastanowić się nad swoim zachowaniem i już teraz.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*