Drugi dzień wymiany polsko-łotewskiej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo oficjalnym powitaniu przez Dyrekcję , pana Grzegorza Żaka i panią Łucję Listwan w języku angielskim i rosyjskim oraz wykonaniu grupowych zdjęć przed budynkiem szkoły, łotewska młodzież pod opieką swoich polskich partnerów udała się na przyszkolnego orlika. Tam brali udział w licznych grach na świeżym powietrzu.

Grupy polsko-łotewskie rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach, pod fachowym okiem pani Magdaleny Węglińskiej:

1. Rzuty osobiste do kosza.

2. Zagrywka w określone miejsce.

3. Skoki z miejsca dodawane.

4. Tor przeszkód.

5. Rzuty karne.

Ostra rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, przy gorącym dopingu kibiców. Wszystkim zawodnikom zostały wręczone pamiątkowe medale ufundowane przez dyrektora szkoły.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w nowowiejskim Dworku, gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez panią bibliotekarkę Justynę Motykę. Goście mieli również okazję przespacerować się uliczkami Nowej Wsi.

Po południu młodzież w grupach przygotowywała się do wieczoru polskiego. Ich zadanie polegało na przygotowaniu plakatów z informacjami o Polsce, słowniczka polsko-łotewskiego oraz piosenki w języku polskim. Cała trudność polegała na tym, że to młodzież łotewska musiała zaprezentować zdobytą wiedzę przy wsparciu polskich kolegów.

Prezentacje były oceniane przez polsko-łotewskie jury, które przyznało kolejne punkty w rywalizacji między drużynowej.

Joanna Gabryś / Agnieszka Maciąga

ZSG w Nowej Wsi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*