Dożynki wiejskie w Nowej Wsi 2015

aIMG_9076Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w zapraszają na Wiejskie w Nowej Wsi, które odbędą się dnia 15 sierpnia 2015 r. (sobota). W programie dożynek między innymi uroczysta msza święta w kościele parafialnym, występy, oraz zabawa taneczna. Szczegóły można znaleźć poniżej a także na plakatach umieszczonych na tablicach ogłoszeniowych sołectwa.

aIMG_9076

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na Dożynki wiejskie w Nowej Wsi 2015

 1. jerzy pisze:

  to powiedzcie co zrobili poprzedni sołtysi! bo mieliśmy przez te wszystkie lata nic! powiem tak, nasza pani sołtys jest ok roku sołtysem i widac że coś sie dzieje w tym krótkim okresie i jest dość aktywna mimo cienkich funduszy. owszem co do jej osoby można wiele mówić miec zastrzeżenia i komentować ale z drugiej str. widać że coś robi dla naszego sołectwa. w chwili obecnej nie widze jak narazie innego kandydata, ale zobaczymy w niedziele kto bedzie kandydował. nie pisze aby bronić naszą panią sołtys i ją polecać tylko widzę jak jest porównując do poprzednich lat. natomiast uważam żę nie jest źle. osobiście widział bym inną osobę ale ta osoba nie chce kandydować.w sumie się nie dziwię bo kto chce mieć pół wsi wrogów za pare stówek miesięcznie

  • mix pisze:

   Prosze o wymienienie tego co zrobiła obecna P. Sołtys.

   • ona pisze:

    Zabrała się za proboszcza, bo ciekawe ile by jeszcze wyłudził. Ale i tak znajdą się tacy ci stwierdzą ze proboszcz niczego sobie nie przywlaszczyl.

    • Jacek35 pisze:

     Ja to myślałem, że sołtys to jest od spraw świeckich a nie od kościelnych.

     • ona pisze:

      To też sprawy lokalnej społeczności.

      • Jacek35 pisze:

       Ale nie mato nic wspólnego z zakresem obowiązków sołtysa. Proszę mi przytoczyć jakikolwiek dokument stwierdzający, że w zakres obowiązków sołtysa wchodzi nadzór nad lokalną parafią. Co z wypełnianiem zadań postawionych. poprzednik pisze że wiele się dzieje, nie jest źle albo że wiele robi. Niestety w tych wszystkich pochlebnych wpisach nie znalazłem ani jednego opisu co faktycznie zrobiła. już o tym pisałem ale co z zebraniem sprawozdawczym. Chętnie wysłucham co ma do powiedzenia i czym może się pochwalić. Osobiście też bym miał kilka pytań na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Jako mieszkaniec Nowej Wsi mam prawo wiedzieć co się u nas dzieje.

    • Witek pisze:

     Ile by jeszcze wyłudził? Przypominam, że bezpodstawne pomówienia i oskarżenia są karalne, tak samo jak nie zgłoszenie tego jeśli się o takich działaniach wie. Sugerowałbym myśleć na przyszłość co się pisze. Co do autora to radziłbym pomyśleć nieco dłużej przed wysłaniem kolejnego postu, potem jeszcze się z tym przespać a rano jeszcze troszkę pomyśleć, i dopiero zabierać się za pisanie. Może następny tekst będzie mądrzejszy.

 2. wg pisze:

  Ks. Proboszcz jak Odejdzie z Parafii to Może Odda to co jest Winien za te Wszystkie Lata Parafii.

 3. frela pisze:

  Piter. .. to nie ciemnogród, wreszcie ktoś wziął się za porządek w tej wsi. Powiedz jeszcze ze pójdziesz wybrać panią K. na sołtysa, to nic tylko pogratulować ci małpiego rozumu. Najlepiej wynieś się z proboszczem, wikarym, organista i kościelnym ( kwestia czasu).

  • stanowczy pisze:

   No tak, na obecną panią Sołtys K. na pewno nie będę głosować!!! Mam nadzieję, że na zebraniu wiejskim znajdzie się konkretny kandydat, któremu będzie zależało na mieszkańcach naszej wsi a nie na rozgłosie własnej osoby i zajmowaniu się wszystkim tym co do niego nie należy. Przypominają mi się słowa p. Sołtys na zakończenie zebrania wiejskiego, kiedy zapytano ją od czego zacznie „swoje sołtysowanie”- „Nic w małych kręgach, nic w tajemnicy, mieszkańcy będą mieli prawo o wszystkim wiedzieć”-i znowu obiecanki!

  • Piter pisze:

   Pychy i zarozumiałości to tobie Frela i tobie podobnym nie brakuje ale ludzie z kulturą po prostu nie odpisują , nie zniżają się do tego poziomu .ja zrobiłem jeden wyjątek i odpisałem.

 4. Ada pisze:

  Przy Tej Okazji może będzie Pożegnanie ks. Proboszcza i Podziękowanie Mu za Wszystko itp.

 5. NW pisze:

  buahha. Pierr takie imprezy… Wieś party i tyle. Żenada moja noga tam nie postanie !!!

 6. szymek pisze:

  to koło gospodyń jeszcze istnieje

  • piter pisze:

   Ludzie zastanówcie się co robicie. powstała jakaś tajemna grupa i dzieli społęczeństwo Nowej Wsi , wcześniej tego nie było.

   • Lidka pisze:

    Sądzę, że w tych tekstach o podziale na wsi jest wiele prawdy. Przeprowadziłam się do Nowej Wsi 20 lat temu i zawsze wydawało mi się, że wszyscy mieszkańcy żyją w zgodzie. Zauważyłam, że od roku zaczęły się robić jakieś podziały na obozy. Ponadto na wsi jest coraz więcej plotek na rożne grupy i konkretne osoby. Sama nie wiem czy jest w nich jakieś ziarno prawdy czy to tylko wzajemne wylewanie na siebie wiadra pomyj. Wiem natomiast że kiedyś tego nie było.

 7. mieszkanka Nowej Wsi pisze:

  A cóż to przeszkadza……. takie szukanie „dziury w całym”…..
  to”musiała wpakować się z dożynkami”, wcale nie musiało napisane….najlepiej jest krytykować anonimowo, to niektórym najlepiej wychodzi…

 8. nowowsianka pisze:

  Brak jakiegokolwiek rozumu….odpust to odpust, święto parafii, ale nawet w ten dzień musiała wpakować się z dozynkami….żenada….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*