Dożynki Gminne 2012 w Nowej Wsi (RELACJA i ZDJĘCIA)

O tym jak Nowa Wieś świętowała Dożynki przeczytacie poniżej. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszych uroczystości. Już wkrótce pojawi się także videorelacja…

Tegoroczne dożynki w Nowej Wsi miały wyjątkowy charakter. Oprócz dziękczynienia za plony i urodzajny rok, którego wyrazem jest snop dożynkowy, Nowowsianie z zaproszonymi gośćmi świętowali oficjalne świeżo wyremontowanego Dworku. Poczty sztandarowe (koła Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nowej Wsi, miejscowego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, Koła Honorowych Dawców Krwi z Nowej Wsi oraz Stowarzyszenia Braci Górniczej z sołectwa), członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, zaproszeni goście wyruszyli do kościoła właśnie spod Dworku.

Przy kościele tradycyjnie uczestnikom dożynek wręczano kłoski, przypominające o trudzie pracy rolników. Na uroczystą Mszę świętą celebrowaną przez ks. proboszcza Edwarda Kobiesę i późniejsze uroczystości przybyli mieszkańcy Nowej Wsi, goście, jak również przedstawiciele państwowych oraz lokalnych władz: poseł na Sejm RP Pani Dorota Niedziela, Burmistrz Gminy Kęty Pan Tomasz Bąk, Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Laszczak, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jarosław Jurzak, radny powiatowy Pan Marcin Niedziela, przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Pan Eugeniusz Zawadzki, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Powiatu Oświęcimskiego Pan Jerzy Chrząszcz, radni Gminy Kęty, prezes LKS Niwa Nowa Wieś Pan Antoni Mojżesz, Dyrektor Domu Kultury w Kętach Pan Krzysztof Balawender, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach Pani Jadwiga Bakalarska, Prezes OSP w Nowej Wsi Pan Stanisław Gasidło, Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Nowej Wsi Pan Wiesław Bartuś i wiele innych znamienitych gości i przyjaciół Nowej Wsi. Z chóru kościoła rozbrzmiewała mocnymi dźwiękami orkiestra dęta gości z OSP Bielany, oprawę muzyczną tej wyjątkowej mszy przygotowały również Nowowsianki.

Po mszy, uroczysty pochód przeszedł ul. Św. pod Dworek, gdzie symbolicznym przecięciem wstęgi dokonano oficjalnego otwarcia Dworku dla lokalnej społeczności. Dworek tego dnia otworzył swoje podwoje dla gości, którzy mogli zobaczyć m.in. nowoczesną salę biblioteki. Już wkrótce będzie można nie tylko pożyczać książki, ale także obejrzeć prace malarki z Kęt, Pani Teresy Urbańczyk. 5 października br. biblioteka w Nowej Wsi organizuje konferencję nt: Quo vadis biblioteko? Prezentowane będą wtedy prace Pani Urszuli Smolarskiej, mieszkanki Nowej Wsi. Gospodarzem drugiej sali będzie Koło Gospodyń Wiejskich, a kolejnej mieścić się będzie sołtysówka. Do zagospodarowania pozostają nadal piwnica i poddasze.

Po południu na placu w Parku Wiejskim przy Dworku rozpoczęły się występy artystyczne. Mieszkańcy i goście zdążyli rozsiąść się przy stołach poustawianych przy scenie i między drzewami. Bogaty program zaprezentowały energiczne przedszkolaki z Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego z Nowej Wsi, Orkiestra Dęta OSP Bielany, zaśpiewały także Nowowsianki, a po nich wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Kęty”. Piękne, kolorowe ludowe stroje tancerzy wirujących w rytm muzyki kontrastowały z nieco jesienną już, kapryśną pogodą. Na szczęście nie zniechęciła ona gości do korzystania z przygotowanych atrakcji i wspólnego świętowania. A nawet tańczenia! Do tańców na „parkiecie” zachęcał żywiołowy zespół Fantazja z Przybradza.

Dożynki zostały zorganizowane przez Burmistrza Gminy Kęty Pana Tomasza Bąka, Koło Gospodyń Wiejskich  Nowej Wsi na czele z Panią Prezes Zofią Gasidło, a także przez sołtysa Nowej Wsi Pana Andrzeja Kajora i Ludowy Klub Sportowy „Niwa” Nowa Wieś.

ZDJĘCIA:

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Dożynki Gminne 2012 w Nowej Wsi (RELACJA i ZDJĘCIA)

 1. ona pisze:

  Do Cześka!! Jak tak czytam te komentarze to Czesiek jest ciągle niezadowolony może czas najwyższy, aby coś wreszcie zrobił, a nie ciągle krytykował.

 2. Zośka pisze:

  Czesiek. Każdy ma inny gust, a o gustach się nie dyskutuje.
  Mnie się podobało. ZESPÓŁ SUPER!!

  Pozdrawiam wszystkich i cały zespół;))

 3. czesiek pisze:

  wszystko super- tylko kto zamówił zespół FANTAZJA -TEGO NIE DA SIĘ SŁUCHAC- MASAKRA ,ktoś chciał zepsuc całą imprezę na pewno sołtys.

 4. magda pisze:

  Dlaczego nie było starosty oświęcimskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*