Dom Kultury w Kętach: Z obiektywem i patelnią

DSC_0529Od spotkania w Domu Kultury w Kętach rozpoczęła się realizacja nowego projektu finansowanego z programu „Równać Szanse 2013 – Działajmy razem” skierowanego do młodzieży.

W projekcie uczestniczy młodzież, która wcześniej brała udział w „Stopklatce” realizowanej przez Dom Kultury w Kętach, otrzymując tym samym możliwość kontynuacji i rozwoju umiejętności nabytych przy okazji wcześniejszych projektów. Poza tym program pozwala na integrację z uczestnikami innych działań powstałych w ramach „Równać szanse 2013”.

Projekt zatytułowany „Mamy apetyt na film” przygotowała Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” ze Skrzydlowa pod Częstochową i zaprosiła do niego Dom Kultury w Kętach. Wcześniej dzięki niej powstał w Skrzydlowie Klub Bardzo Młodych Gospodyń Wiejskich. Stąd właśnie takie egzotyczne połączenie gotowania i filmowania, które z kolei jest efektem realizowanej w DK Stopklatki.

DSC_0392 Jak dotąd w ramach projektu spotkały się dwie kilkunastoosobowe grupy młodzieży: z Kęt i ze Skrzydlowa. Spotkanie o charakterze zapoznawczym i integracyjnym miało miejsce w Kętach. Jako jego efekt powstały zarówno potrawy, jak i oraz film, który wymaga jeszcze montażu. Kolejne spotkanie zaplanowano w dniach 19 i 20 września w Skrzydlowie, gdzie młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i filmowych.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Równać Szanse 2013 – Działajmy razem” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

DSC_0529

Tekst i zdjęcia:
Dom Kultury w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*