Dni Kęt 2015

_plakat-dni-ketSerdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy podczas największej muzycznej imprezy rozrywkowej, która odbędzie się w Kętach – Dni Kęt 2015! Święto miasta tradycyjnie już będzie trzydniową imprezą pełną ciekawych występów artystycznych oraz animacji. Tegorocznych Dni Kęt wprost nie można przegapić!

Swoistym preludium do imprezy będzie specjalny w wykonaniu zespołu PM2Collective, który odbędzie się 9 lipca o godz. 19:00 na scenie widowiskowej Domu Kultury w Kętach. Występ dedykowany jest sponsorom wydarzenia, lokalnym liderom, społecznikom a także wszystkim, którzy kochają dobrą muzykę. Kęcko-bielska formacja muzyczna zapewni miłym gościom doskonałą atmosferę, prezentując utwory ze swojego albumu „Bob z miasta Dylan”, na którym znajdują się autorskie kompozycje członków grupy utrzymane w klimatach alternative rock i americany.

Tegoroczne Dni Kęt na dobre rozpoczną się jednak w piątek 10 lipca. Na pierwszy ogień pójdą najlepsi spośród dotychczasowych uczestników Kęckich Nocy Rockowych, czyli lokalnego przeglądu młodych zespołów – Brecht, Pozytyw i Diversity. KNR obchodzą w tym roku swoje 5-lecie, więc wrażeń będzie co niemiara. Po młodych gniewnych kęcką scenę opanuje rockowy zespół Kruk znany m.in. z supportowania Deep Purple i Carlosa Santany, a pełny muzycznych przeżyć zakończy zaś dyskoteka z bielskim Klubem Klimat, jednym z patronów wydarzenia.

Drugi imprezy – sobota 11 lipca – upłynie pod znakiem muzycznych talentów, jakie objawiły się w najpopularniejszych programach talent show, zabawy z Radiem Bielsko, które jako patron Dni Kęt 2015 przybędzie do naszego miasta ze swym studiem plenerowym oraz zlotu motocyklistów z klubu Riders on the Strom z Bielan połączonym z rajdem objazdowym. Serię sobotnich koncertów otworzy zespół Moon Expression z Żywca, a po nim wystąpi grupa Free Note, znana z krakowskich klubów muzycznych. Następnie usłyszymy formacji PILA R, której charyzmatyczna wokalistka, Monika Pilarczyk, dotarła aż do półfinału 4. edycji programu The Voice of Poland. Gwiazdą wieczoru będzie zaś LemOn – grupa odkryta dzięki polsatowskiemu Must be the Music: Tylko Muzyka. Zespół znany z pełnego emocji wokalu Igora Herbuta stworzył utwory, które szturmem wdarły się na radiowe listy przebojów („Będę z Tobą”, „Napraw”, „Jutro”) i podbiły serca słuchaczy. Sobotnią odsłonę Dni Kęt 2015 zakończy videodyskoteka.

Niedzielę 12 lipca – ostatni obchodów naszego wielkiego święta, zgodnie z wieloletnia tradycją, zorganizujemy z myślą o rodzinach. Dlatego też wpierw wystąpi młodzieżowy zespół In Bloom, a następnie swój okazały, artystyczny dorobek przedstawi widzom Kultury w Kętach. Później do wspólnej zabawy w rytmach latino zaprosi polsko-meksykański zespół Son Dorado Quartet, który zaproponuje zgromadzonym fiestę w gorących rytmach. „La Bamba”, „Desperado” czy „La Cucaracha” to specjalność w muzycznym menu tej oryginalnej formacji. Gwoździem wieczoru będzie występ Kabaretu Młodych Panów, który z pewnością do łez rozśmieszy widzów i starszych, i młodszych. Grupa działa na polskiej scenie kabaretowej już od kilkunastu lat. Młodzi Panowie pochodzą z Rybnika, obecnie przyjmowani są z wielkim aplauzem nie tylko w całym kraju, ale i poza jego granicami. Tak wielkie uznanie grupa zawdzięcza przede wszystkim prezentowanemu z estrady społeczno-obyczajowemu humorowi zaprawionemu dużą dawką ironii i dystansu do siebie i otaczającego świata. Tego nie można przegapić!

Uwaga! Oprócz podziwiania wszystkich występów, w trakcie całej niedzieli nasi milusińscy będą mogli liczyć na specjalne zabawy oraz animacje a także podziwiać zabytkowe pojazdy z kęckiej Retro Grupy.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy pod gołym niebem. Pogoda na pewno dopisze – a Wy?

_plakat-dni-ket

_program

kruk_dni_ket_2015

Kabaret_mlodych_panow_dni_ket_2015

Son_Dorado-Dni-Ket-2015

patronat-medialny-DNI-KET-2015

Dni Kęt 2015 – 10-12 lipca – tereny TS Hejnał przy ul. Sobieskiego 36

Sponsorem głównym wydarzenia jest Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Kętach

Barbara Kuźma / UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*