Dla oka i dla ucha

koncert_6_3Wyjątkowo zapowiada się w Domu Kultury w Kętach piątkowe popołudnie 6 marca. O godz. 18.15 zaplanowano pokonkursowej wystawy 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2014”, organizowanego od lat przez Galerię Sztuki w Legnicy. O godz. 19.00 natomiast na scenie DK w jazzowym koncercie wystąpią: Charli Green, Krzysztof Puma Piasecki oraz 4Set.

PROMOCJE stanowią panoramę najświeższych i najnowszych trendów we współczesnym malarstwie, dają przekrojowy obraz poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy. Laureatami Przeglądu byli do tej pory znani i cenieni dziś artyści, m.in.: Daniel Perełkiewicz, Dominik Lejman, Edyta Sobieraj, Łukasz Konieczko, Ivo Nikić, Pascale Héliot, Julia Curyło, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Magdalena Laskowska, Juliusz Kosin.

Do tegorocznej edycji Przeglądu zgłosiło się 76 artystów z czternastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Jury Przeglądu oceniło 228 nadesłanych obrazów i wybrało do wystawy prace 20 młodych malarzy, reprezentujących 11 uczelni z całego kraju. Wystawa w Domu Kultury w Kętach prezentuje 19 najwyżej ocenionych prac pozwalających na kontakt z czołówką młodego polskiego malarstwa. W finisażu weźmie udział Kurator Wystawy z legnickiej Galerii.

FINISAz

Zaplanowany na godz. 19.00 jest kontynuacją cyklu „Muzyka na deser”. Charli Green to amerykański trębacz, kompozytor i aranżer. Urodził się i dorastał w Memphis. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi, w tym z Dexterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem. Obecnie pracuje z własną orkiestrą The Charli Green Big Band, gdzie komponuje, aranżuje i dyryguje. Krzysztof Puma Piasecki natomiast to jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Występował m.in. z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim.

koncert_6_3

Muzyków na scenie wspierać będzie zespół 4SET w składzie: Łukasz Gorczyca – bas, Adam Grzelak – bębny, Jacek Prokopowicz – instr. klawiszowe.

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*