Dawny blask Dworku w Nowej Wsi odzyskany!

W poniedziałek 6 sierpnia 2012 r. po gruntownym remoncie do użytku oddano . trwały prawie osiem miesięcy i pochłonęły 860 934,95 zł. Dzięki nim budynek nie tylko wyremontowano, ale także zaadaptowano na cele społeczno-kulturalne.

W dworku swoją siedzibę będą miały m.in. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach oraz sołtysówka. Przy oficjalnym odbiorze budynku byli obecni przedstawiciele wszystkich trzech podmiotów, a także Urzędu Gminy Kęty z wiceburmistrzem Krzysztofem Olejakiem oraz przedstawiciele wykonawcy prac. Oglądając odnowione pomieszczenia KGW Zofia Gasidło – prezeska koła z rozrzewnieniem wspominała pierwsze uroczystości sołeckie, organizowane w dworku ponad dwadzieścia lat temu. Sołtys Andrzej Kajor z dumą prezentował swoje nowe biuro, a Jadwiga Bakalarska – dyrektor biblioteki – planowała jak zaktywizować mieszkańców i zachęcić do korzystania z bogactwa fili miejskiej książnicy. Do świeżo wyremontowanego dworku, który niewątpliwie odzyskał swój dawny urok, nikogo nie trzeba będzie chyba specjalnie zapraszać. Od teraz jest on prawdziwą wizytówką sołectwa i nowowsian.

budynku trwał od 15 grudnia 2011 r. do 30 lipca 2012 r. W ramach prac w dworku wykonano roboty ogólnobudowlane wewnętrzne i dachowe, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej i CO oraz nową sieć strukturalną i montaż gazowego kotła grzewczego.

Roboty zewnętrzne obejmowały: wykonanie izolacji fundamentów, odbicie i wykonanie tynków zewnętrznych na ścianach i cokołach, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych, placu i chodników z kostki brukowej,  jak również instalacji odgromowej oraz oświetlenia zewnętrznego budynku. Wykonano także ogrodzenie od strony wschodniej i północnej wraz z dwoma bramami i jedną furtką.

Wykonawcą prac była Firma Budowlano-Remontowo-Handlowa „Everest” spółka jawna, Wojciech Gryłko, Krzysztof Papuga. Remont i na cele społeczno-kulturalne dworku w Nowej Wsi zostały dofinansowany z działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Oficjalne otwarcie dworku nastąpi podczas Dożynek Gminnych w Nowej Wsi, które odbędą się 26 sierpnia.

Źródło informacji:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Dawny blask Dworku w Nowej Wsi odzyskany!

  1. Rysiek pisze:

    Kiedy parapetówka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*