„CZYŃ DOBRO CIERPIĄCYM”

DSC02918Dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi działające w Samorządzie Uczniowskim, wspólnie p. Katarzyną Kajor-Suwałą (opiekunką Samorządu) z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz zbliżającego się Dnia Chorego postanowiły odwiedzić podopiecznych Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad – Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg, które znajduje się w Czernichowie w powiecie żywieckim. 

Podczas odwiedzin uczennice wręczyły pensjonariuszom Centrum własnoręcznie wykonane gipsowe aniołki oraz serca z wikliny papierowej. Wizyta miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się w Roku Miłosierdzia. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, by nie tylko mówić o miłosierdziu, ale świadczyć je innym. Odwiedziny potwierdziły, że często drobny gest potrafi uczynić wiele dobra. Obdarowani rewanżowali się słodyczami, lecz łzy radości, które mogliśmy dojrzeć w oczach wielu, stanowiły najpiękniejsze podziękowanie.

DSC02914

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do właścicieli Centrum za umożliwienie wizyty.  Jesteśmy wdzięczni także Pani Paulinie Zielińskiej, na co mieszkance Nowej Wsi, która pełniła odpowiedzialne zadanie przewodnika po ośrodku. Mamy nadzieję, że odwiedziny znajdą w kalendarzu ośrodka stałe miejsce.

K. Kajor – Suwała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*