Czwarta edycja konkursu „Odblaskowa Szkoła”

2Do czwartej edycji konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła” dla szkół podstawowych małopolskiego, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski zgłosiło się osiem szkół z naszego Powiatu.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Bielanach

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. w Chełmku

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Graboszycach

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Laskowej

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Obary w Witkowicach

Szkoła Podstawowa im. Józefa Suskiego w Włosienicy

Zespół Szkolno – przedszkolny Nr 2 im. Kostka Jagiełły w Zasolu

ma na celu inicjowanie różnorodnych działań mających na celu wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie ich noszenia. Pokazuje również, że szkoła nie tylko uczy, ale i dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, także w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W ramach tego konkursu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z Komisariatów Policji brali udział w różnego rodzaju ciekawych inicjatywach realizowanych przez szkoły, a także przeprowadzili prelekcje dla uczniów, podczas których przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz potrzebę noszenia elementów odblaskowych.

W grudniu br. w Krakowie odbędzie się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród przedstawicielom szkół, które wykazały się najlepszymi pomysłami.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*