Czego brakuje w Nowej Wsi? (NOWE KOMENTARZE)

Herb Nowej WsiPostanowiliśmy Was zapytać jaki problem uważacie na teraz za najbardziej palący w Nowej Wsi? Czego najbardziej brakuje w Nowej Wsi, czego Wam potrzeba jako mieszkańcom, odwiedzającym? Czy jest coś, co chcielibyście aby szybko powstało, zaistniało, zostało wykonane lub przemodelowane?

Co należałoby w Nowej Wsi zmienić? 😉

 

Jeśli macie swoje przemyślenia, opinie, sugestie, chcecie to skomentować, to piszcie na dole w oknie komentarzy.

Możecie też nam je przesłać na maila: redakcja(małpa)-wies-kety.pl lub pisać na Facebooku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na Czego brakuje w Nowej Wsi? (NOWE KOMENTARZE)

 1. logi pisze:

  l czy można przy delfinów przyjeżdżać przez czerwień? Zresztą rondo jest niedaleko więc ….

 2. alex pisze:

  Brakuje organisty. Tego co jest teraz nie da się słuchać w kościele!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. gościu pisze:

  Z nudów oglądnąłem relacje z zebrania wiejskiego z dnia 9.03.2014r., może nie na temat ale nie znalazłem działu,w którym mógłbym się podzielić tym spostrzeżeniem.
  Nie zgadza mi się sprawozdanie ex-sołtysa p. Andrzeja Kajora ze sprawozdaniem Komisji rewizyjnej co do wydanych środków w 2013.
  I. Z działu rolnictwo i łowiectwo. Pozostała działalność. Drogi wewnętrzne:
  sołtys: 6 500 zł
  Komisja: 6 500 zł
  II. Z działu transport i łączność- drogi publiczne:
  sołtys: 5 758,37 zł
  Komisja: 5 758,37 zł
  III. Z działu rezerwy ogólnej i celowej, …
  sołtys: 7.282,92 zł
  Komisja: 6.484,52 zł

  Moim skromnym zdaniem w pkt III kwoty się nie schodzą – Komisja Rewizyjna nie widziała chyba wszystkich faktur. Jestem przy oglądaniu pieszej części z relacji z zebrania, może później się coś wyjaśni.
  Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

  • mieszkaniec pisze:

   Czytaj ze zrozumieniem i masz ksero dokładnie z gminy jakie faktury i wszystko się zgadza.

   • gościu pisze:

    Nie mówię tu o błędach w sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej, a o rozbieżności między sprawozdaniem Sołtysa a sprawozdaniem Komisji Rewizyjnej. Komisja Rewizyjna za 2013r. skwitowała Sołtysa w pkt III na kwotę 6.484,52 zł, gdy sam sołtys sprawozdaje że wydano 7.282,92 zł. Uchwałą nr 1/2014 z dnia 09.03.2014 Zebrania Wiejskiego Sołectwa Nowa Wieś – postanawia się skwitować działalność Sołtysa za 2013r.
    Pytam się co z różnicą 798,40 zł – Sołtys w czynie społecznym dołożył z kieszeni i ujął w sprawozdaniu?

    • mieszkaniec pisze:

     Poprostu przesunięto z innego paragrafu i to właśnie jest ta suma i wszystko sie zgadza proponuje przeglądnąć załączniki.

 4. maro pisze:

  1. Pasy przy delfinie
  2. Bankomat
  3 Zabrany fotoradar !!!!!!!! było bardziej bezpiecznie jak było na początku
  4. REMONT ul. św. Floriana

 5. ASTMATYK pisze:

  CHYBA JUŻ DOGONILIŚMY PEKIN.CZY NAPRAWDE NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ Z TYMI TRUCICIELAMI?MOŻE MASKI LUB APARATY TLENOWE WPROWADZIĆ DO WYPOŻYCZALNI?

 6. Tomek NW pisze:

  Obowiązkowo pasy przy delfinie i ograniczdenia prędkości
  i trzeba albo zmienic proboszcza na bardziej zorganizowanego i umiejącego zając się parafią albo wziąc się za remont kościoła bo wstyd go oglądac. Jak inni księża stawiają kościoły jak tu odnowic wnętrza nie ma kto??
  Może trzeba ogłosi przetarg i zamiast na tacę w niedzielę będziemy zbierac do puszek na firmę odnawiającą??
  A remont tego dachu to chyba studnia bez dna…
  Pozdrawiam

 7. miłośnik dziesięciny pisze:

  Brakuje dziesięciny, dzisiaj z ambony usłyszeliśmy że dziesięcina zaczyna być bardzo modna przypomniano jakby laikat nie wiedział że jest to oddawanie jednej dziesiątej dochodu na kościół, za tydzień będzie modny szarwark— szczyt (bez ……ci).

 8. burek pisze:

  rady parafialnej

 9. Marek Dudziak pisze:

  Na wstępie chciałem pozdrowić wszystkich moich znajomych … rocznik ’79. W Nowej Wsi nie mieszkam już 20 lat … zaglądam tam bardzo bardzo rzadko ale przez te wszystkie lata widzę ogromne pozytywne zmiany … cokolwiek poprawicie i tak będzie super … powodzenia w dalszym upiększaniu i ulepszaniu „wioski mojego dzieciństwa” …

 10. Beti pisze:

  1. Droga i chodniki na ulicy Floriana, w tej chwili jest tam tragicznie !!!
  2. Rondo lub światła na „krzyżówce”
  3. Bankomat
  4. Kawiarenka w dworku + placyk zabaw dla dzieci
  5. Pasy przy Delfinie

 11. Klakier pisze:

  Ja uważam że trzeba najpierw zatroszczyć się o przeniesienie przystanku np. na teren delfina (jak to ma miejsce w BB koło Tesco. po drugie wykonać projekt przejścia dla pieszych a później trzeba sie postarać o poprawę chodnika (ul. oświęcimska), gdyż nie ukrywajmy strasznie on szpeci naszą wieś a tym samym wszystkie pomysły na promocję naszej miejscowości stają się chybione. po trzecie należało by się zająć poprawnością ustawienia znaków drogowych, gdyż nie ukrywam że większość ulic można by przekształcić w jednokierunkowe. a po 4 lepiej zagospodarujmy tzw. tereny rekreacyjne koło Soły jak i koło lasu gdyż coraz więcej osób zaczyna z nich korzystać myślę tutaj o spacerach rodzinych oraz coraz więcej widzę osób spacerujących z psami (mój pomysł to nie zmieniajmy charakteru tych miejsc tylko zacznijmy po sobie sprzątać bo spacerując po naszej wsi muszę stwierdzić że czuję się jakbyśmy mieszkali w jakiś slumsach.

 12. to - ya pisze:

  Fajnym pomysłem było by zrobienie czegoś na wzór amerykańskich wyprzedaży garażowych np.raz na kwartał.Mamy w domach masę różnych niepotrzebnych rzeczy ,które mogły by znaleźć za symboliczną opłatą nowego właściciela ,a nie lądować w kontenerach na śmieci.

 13. Mamuśka pisze:

  Ciągle czytam i słucham o sukcesach naszych młodych sportowców – siatkarek- a w naszej szkole brakuje klasy sportowej. Jest w Kętach ale tam sukcesów brak.
  Czy to jest polityka wspierania naszej gminy? Czy szefa oświaty?
  Czy Nowa Wieś ma zbyt mało sukcesów bo na sukcesy uczniów szkół kęckich/ w grach zespołowych/ ciągle czekamy a u Nas sukcesy są i czekamy tylko na podobne pieniądze.

 14. Ewelina pisze:

  Nie wiem czy to w tym miejscu mogłabym napisać, ale troszkę mnie zbulwersował fakt, że w Święto mianowicie Trzech Króli żadna apteka nie dyżurowała w Kętach tylko była karteczka żeby udać się do Oświęcimia. Moim zdaniem tak nie powinno być, jeśli ktoś nagle zachoruje i potrzebny będzie lek to ma aż do Oświęcimia jechać? Co nie zawsze jest możliwe ze względów logistycznych..,.Porażka

 15. czesiek pisze:

  zdecydowanie-metro

 16. anan pisze:

  zdecydowanie bankomat! i to przy bp bo by w 1 dniu był rozwalony jak by był gdzie indziej,
  druga sprawa sołtys podobno przyjmuje codziennie nieoficjalnie w sklepie u wadonia:-)
  droga od piskorka w kierunku dworka cała do wymiany!

 17. Melwa pisze:

  Myślę, że ten pomysł dotyczący Dworku by zrobić tam jakąś kawiarenkę byłby fajnym pomysłem, kawka herbatka gorąca czekolada zimą ( z prawdziwego zdarzenia) a w lecie orzeźwiające napoje czy lody. Ławeczki i parasole na zewnątrz z pełną kulturką by można z rodzina przyjść, ale żeby nie zrobiła się w tym miejscu żadna „speluna”. Bo wtedy to nie warto…

 18. mieszkankanw pisze:

  1.Tak, bankomat to dobry pomysł.. zwłaszcza, że ostatnio coraz to głośniej o tym w moim otoczeniu. Coraz to częściej szłyszę od znajomych, że muszą specjalnie do Kęt jechać by odebrać pieniądze.
  2. Co do Dworku to jestem tego zdania, że świetlica już jest przy kościele. Zróbmy tam coś takiego co zadowoli wszystkich. Nie wszyscy są harcerzami, więc nie będzie to zadowolenie dla wszystkich mieszkańców. Może jakaś kafejka internetowa na zimowe dni, a w porach ciepłych kawa, herbatka na świerzym powietrzu w parku. Jakieś ciastko, lody..
  3. Nad tzw. Jazem (nie wiem jak dokładnie nazwać to miejsce) przydałyby się jakieś ławeczki. Wiele młodzieży tam przesiaduje. Powiem nawet, że jest to najczęstsze miejsce do „schadzek” dla młodych ludzi.
  4. Miejca siedzące przydałyby się także nad stawami i na tej drodze w stronę NIWY 🙂
  Pozdrawiam 😉

 19. Yeti pisze:

  Pilnie wymienić tablice ogłoszeń przy ul, Matejki w ogrodzie pani Dzwigoń najlepiej na ten sam wzór bo jest ładny. Jeśli z budzetu Gminy nie wykona się mostu na młynówce obok jazu Hałatka (wzamian za ten kawałek płyty betonowej) to ul. Wyspiańskiego nigdy nie będzie asfaltowa -chodzi o to aby inspektor drogowy mógł odpowiedzialnie dopuścić cały ciąg do ruchu.

 20. Zosieńka pisze:

  1. Harcówka (jak ktoś niżej wspomniał, idealnym miejscem byłby dworek.. harcerze mieliby też możliwość zajęć na świeżym powietrzu i w bezpiecznym miejscu, Myślę, że automatycznie powiększyłaby się ilość harcerzy/zuchów 🙂 )
  2. Faktycznie przydałoby się wykożystać każdy wolny kąt w dworku, by móc zrealizować tam jaieś fajne zajęcia dla dzieci i młodzieży.
  2. Przejście koło delfina
  3. światła przy żabce

 21. Tadeusz pisze:

  Czy można wałem p.powodz.rzeki Macocha od ulicy M.Kolbego do ul.St.Wyspiańskiego zrobić ścieżkę rowerową[kiedyś funkcjonowało tam przejście szczegulnie dla mieszkańców Malca]

 22. tadeusz pisze:

  po wielkich powodziach mówiono o konieczności budowy wału przeciwpowodziowego wzdłuż Soły dalej w kierunku Bielan.Aktualnie wał kończy się na Widłoku w kierunku Ulgi Macochy jest wał tzw. cofkowy który chroni tylko kilka domów na Widłoku a woda na wieś ma wolną drogę, po przedłużeniu wału gdzieś 1kilometr za boisko nie potrzeba wału „cofkowego „a jesteśmy bezpieczni

 23. Tadeusz pisze:

  To nie jest strona do ripost ale opini wyrażającej troskę o Naszą miejscowość Ciekaw jestem pomysłów zagospodarowania Dworku” tam są ogromne aktualnie strychy nieocieplone z poziomymi belkami myślę że tam można zagospodarować około 80m2 albo jaki pomysł na piwnice jak pamiętam z opowiadań że było tam kółko fotograficzne -może teraz by tam zrobić świetlicę,salę gier skata,szachów Harcówkę itp ???

 24. ona pisze:

  Ona
  Tadziu! Trzeba było zrobić asfalt jak byłeś sołtysem!!! Skoro taki obeznany jestes

 25. Tadeusz pisze:

  BRAKUJE jezdni asfaltowej na odcinku ok, 300m ulicy ST. Wyspiańskiego a był Rok Wyspiańskiego” wstyd kochani Radni budowa jezdni asfaltowej nie była ujęta nawet w propozycjach Rady Sołeckiej brawo p.Jasiu D.Ja wiem że trzeba zrobić pierwsze mostek na młynówce to go róbmy.

 26. Tadeusz pisze:

  Tadeusz pasy koło delfina nie namaluje gmina tylko wojewódzki zarząd dróg bo on jest właścicielem drogi Coś O Ty Wiem Sołtys podpierając się uchwałą zebrania występuje do zarządcy drogi za pośrednictwem Gminy o budowę przejścia dla pieszych Jeśli jest zgoda wykonuje się projekt bada natężenie ruchu pieszych w różnych godzinach nanosi na mapki ogłasza przetargi itd,Sołtys musi działać przygotować projekt ZW.

 27. frela pisze:

  popieram pomysł ze sprzątaniem kościoła, choć to nie ta tematyka, tzn nie do tych władz 😉 pasy kolo delfina musimy wymalować chyba na prima aprylis, bo sie od miasta możemy nie doczekać… 😉

 28. jaro pisze:

  zdecydowanie bankomat.

 29. Aga pisze:

  Myślę że to przejście dla pieszych w obrębie Delfina to jest strzał w dziesiątkę.Popieram pomysł.

 30. Melwa pisze:

  ~Melwa

  Myślę, że pomysł przejścia dla pieszych „przy Delfinie” byłby dobrym rozwiązaniem. Następnie chciałam może poruszyć temat sprzątania w Kościele Parafialnym, może udało by się zatrudnić jakąś firmę sprzątającą zamiast tego, żeby parafianie szli sprzątać. Wiem, że to się tyczy bardziej Parafialnych spraw, ale może coś uda się wskórać :):)

 31. Michał pisze:

  Albo światła, po pierwsze ciężko wyjechać a po drugie dzieciaki codziennie przechodzą przez pasy i było by dla nich to bezpieczniejsze.

 32. Marcin Hałat pisze:

  Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi z uzasadnieniami. Czekamy na więcej;-) Wszystkie zostaną wzięte pod uwagę i przekazane odpowiednim osobom, w tym przede wszystkim Sołtysowi Nowej Wsi oraz Burmistrzowi Gminy Kęty.

 33. misiek pisze:

  bankomat w Nowej Wsi to świetna sprawa, ale lepsze miejsce na bankomat jest w centrum tzn. Zabka-Apteka, bo jeśli ktoś ma kartę na stacji to może nią zapłacić, a jeśli ktoś potrzebuje gotówkę to napewno większość mieszkańców ma bliżej do centrum.

 34. Kamil pisze:

  w Nowej Wsi brakuje miejsca gdzie mozna sobie odpocząć na ławeczce i posiedzieć, jedyne miejsce to park albo Niwa… porazka.. a takze brakuje znakow pierwszenstwa.. w wiekszosci miejscach jest „regula prawej dloni” do ktorej i tak nikt sie nie stosuje.

 35. 17 DH TS pisze:

  Jako harcerka, patrzę pod innym kontem niż wszyscy inni – nie mówię tu o harcerzach.
  Uważam, iż w Nowej Wsi brakuje harcówki – miejsca, gdzie harcerze mogliby mieć swoje zbiórki. Jest teraz zimno, nie mamy zbiórek, gdyż śnieg i minusowe temperatury nie pozwalają na przeprowadzenie zbiórek w terenie.
  Zdaję sobie sprawę z tego, iż mój pomysł będzie pewnie zbluzgany przez innych. „Uśmiech dziecka ma cudowną moc – rozgania wszystkie czarne chmury i nie sposób go nie odwzajemnić” – właśnie. Może zróbmy coś, żeby dzieci z drużyny jak i gromady miały powód do uśmiechu. Dach nad głową podczas zbiórki.
  „Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga.” Niech ten Bóg będzie szczęśliwy. Szczęśliwy, choćby z takiego, na pozór banalnego pomysłu i rzeczy.

 36. Patrycja pisze:

  Największą porażką jest przejście przez ulicę przy „Delfinie”. Stanowi to ogromne niebezpieczeństwo, np. dla dzieci, które uczęszczają do Kościoła na dodatkowe nabożeństwa. Niedawno przeczytałam „plan”, który dotyczył zmiany tej tragicznej sytuacji, lecz niestety, jak to u Nas bywa – na planie się skończyło.

 37. An pisze:

  Rondo koło Żabki

 38. Zenek pisze:

  W nw przydalo by sie zainstalowac bankomat. A miejsce najlepsze na bankomat to stacja paliw BP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*