Co nowego w GOPS w Kętach?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach informuje o działaniach podjętych w ostatnim czasie oraz zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkania, prelekcje i szkolenia. Poniżej prezentujemy listę najnowszych inicjatyw placówki:

1. W ramach WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH DLA RODZICÓW odbyły się już dwa spotkania. Obecnie grupa liczy 9 osób. Na warsztatach poruszane są ważne tematy dotyczące wychowania dzieci w różnym wieku. Prowadzącą warsztaty jest pani psycholog Ewa Wróbel z doświadczeniem w pracy z rodzicem i dzieckiem. Udział w zajęciach jest bezpłatny i skierowany do wszystkich rodziców z naszej gminy. Cały cykl warsztatów przewiduje 10 spotkań po 3 godziny (w czwartek od 17:00 do :00).

Z uwagi na wolne miejsca w grupie, zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w warsztatach. Zapisy i szczegóły w GOPS Dział profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie tel. 33 845 25 51 lub osobiście ul. Sobieskiego 41.

2. W ramach działań na rzecz profilaktyki uzależnień października b.r. ruszył cykl spotkań – prelekcji poświęconych tematyce uzależnień. Prelekcje mają charakter otwarty i skierowane są do wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Obecnie odbyły się już dwa spotkania, na których były poruszane tak ważne w naszych obecnych czasach tematy. Pierwsze dotyczyło zagrożeń związanych z użytkowaniem przez dzieci Internetu, natomiast drugie – narkotyków. Na obu tych spotkaniach można było dowiedzieć się istotnych informacji na temat tych uzależnień oraz ich profilaktyki. Prelekcje były prowadzone ciekawie dzięki specjalistom, którzy na co spotykają się z omawianymi problemami.

Kolejne trzy spotkania zaplanowane są na 8, 15 i 22 listopada (zawsze w czwartek). Podczas nich poruszone zostaną następujące tematy:

– Rodzina z problemem alkoholowym (DDA, współuzależnienie)

– Choroba alkoholowa w pigułce

– Hazard: od magicznego myślenia do uzależnienia

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w prelekcjach na wyżej wymienione tematy.

3. Planujemy także szkolenie „NARKOTYKI – PRZEMOC… WZAJEMNE PRZYCZYNY I RELACJE” dla pracowników socjalnych oraz osób z instytucji działających na rzecz profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie i współpracujących z GOPS.

4. Natomiast 4 grudnia b.r. planujemy konferencję STOP PRZEMOCY WOBEC DZIECI. Motywem przewodnim konferencji będzie cytat Janusza Korczaka „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Konferencja będzie miała charakter otwarty. Wykładowcy będą przedstawiać tematy dotyczące przemoc wobec dziecka z perspektywy różnych instytucji, np. problem dziecka krzywdzonego z perspektywy biegłego sądowego. Podsumowaniem konferencji będzie krótkie przedstawienie teatralne „Dorosłe dzieci maja żal” w wykonaniu młodzieży PZ nr 9 im. M. Dąbrowskiej oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

Wszystkich zainteresowanych działaniami GOPS zapraszamy na naszą stronę www.gops.kety.pl Tam zawsze można znaleźć aktualne o naszych inicjatywach na rzecz społeczności naszej gminy.

GOPS Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*