Burmistrz Kęt zdecydował o ujawnieniu wszystkich nagród dla pracowników Urzędu

Jawnosc_Informacja_Publiczna[AKTUALIZACJA na dole artykułu] Jeszcze 1,5 miesiąca temu pisaliśmy, że Burmistrz wciąż ukrywa, którym pracownikom przyznał w poprzednich latach (vide: Nagrody dla pracowników Urzędu Gminy Kęty wciąż tajne, choć mniej niż rok temu). Sprawa trafiła najpierw do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie a następnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. 

Wczoraj z Urzędu Gminy  otrzymaliśmy informację, że na ukończeniu jest przygotowywana pełna lista z imionami, nazwiskami, kwotami nagród oraz ich uzasadnieniami. Wedle zapewnień, które otrzymaliśmy – wykaz nagród zostanie udostępniony dziś lub najpóźniej w poniedziałek.

Dowiedzieliśmy się, że Burmistrz Gminy Kęty jest w pełni za jawnością finansów gminnych i zdecydowano, iż postępowanie przed SKO czy w dalszej perspektywie przed WSA nie jest uzasadnione i że ujawnione zostaną dane, o które w sprawie wnioskuje Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Jest to zdecydowany zwrot działań urzędu w kwestii jawności nagród pracowników Urzędu.

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o nagrody dla wybitnych uczniów, nauczycieli (Nauczycieli Burmistrz publicznie nagradza, a pracowników Urzędu Gminy Kęty – nie zamierza) czy sportowców, to Burmistrz nie miał problemu z ich ujawnieniem. W przypadku pracowników Urzędu Gminy Kęty do tej pory było zgoła odmiennie – ukrywano maksymalnie jak się tylko dało te informacje.

Nastąpiła jednak pozytywna, dobra zmiana co do jawności, z czego jesteśmy zadowoleni i za takie projawnościowe podejście do sprawy należy Burmistrza Kęt pochwalić.

Mieszkańcy mają bowiem prawo wiedzieć jak dysponuje się pieniędzmi podatników.

Obecnie czekamy na listę, którą gdy tylko otrzymamy, niezwłocznie opublikujemy na łamach portalu.

Jawnosc_Informacja_Publiczna

Zobacz także:

Nagrody przyznane w latach 2011-2015 pracownikom MZWiK Sp. z o.o. w Kętach (AKTUALIZACJA)

Burmistrz Gminy Kęty przyznał nagrody dla 21 nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze

 AKTUALIZACJA (2 kwietnia 2016 r.):

Szkoda, że powyższy artykuł to wyłącznie primaaprilisowy żart.

Pozdrawiamy Burmistrzów Gminy Kęty a szczególnie Panią Sekretarz Gminy, która po wczorajszej publikacji artykułu z samego rana nawet zadzwoniła do redakcji:-)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Burmistrz Kęt zdecydował o ujawnieniu wszystkich nagród dla pracowników Urzędu

 1. Czytelnik pisze:

  Jednak was wszyscy czytają podobnie jak forum GK i to z samego rana. Jednocześnie udają, że to niszowe mało poczytne fora i nie warto sobie nimi zawracać głowy.
  Tak trzymać panowie i walczyć z głupotą, nepotyzmem, marnowaniem publicznych pieniędzy. Kiedy zajmiecie się nic nierobiącą Strażą Miejską i dołączycie do zbierających podpisy. Liczymy na wasze poparcie.

 2. Goch pisze:

  Podobno przepraszacie za dociekliwość nie wierze co czytam na info

 3. Mieszkaniec pisze:

  Dzień dobry

  Jak się ma powyższy artykuł do informacji przedstawionej na stronie Urzędu:
  http://kety.pl/Redakcja-zakopuje-wojenny-topor-3432.html

  Wydźwięk zupełnie inny….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*