Burmistrz Kęt ujawnia pełną informację o udzielonej pomocy publicznej, ulgach, umorzeniach, odroczeniach i rozłożeniach na ratę

wykaz_pomoc_publiczna_ketyPo decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie ujawnił redakcji portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty” osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn , a także wykazu osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej, wraz ze wskazaniem kwot oraz przyczyn tychże w roku 2015. 

Poniżej wybrany fragment udostępnionej informacji:

wykaz_pomoc_publiczna_kety

Sprawę nieudostępnienia informacji publicznej dokładnie opisaliśmy kilkanaście dni temu w artykule SKO w Krakowie uchyliło decyzję Burmistrza Kęt. Ma ujawnić pełną informację o udzielonej pomocy publicznej, ulgach, umorzeniach, odroczeniach i rozłożeniach na ratę.

Przypomnijmy,  w Krakowie wydaną decyzją z 13 września 2016 r. w składzie trzyosobowym uchyliło decyzję Burmistrza Gminy Kęty w całości i przekazało ją do ponownego rozpatrzenia uznało, że nie prawidłowa jest  udostępnienia informacji publicznej przez Burmistrza Gminy Kęty dotyczącej wykazu, o który wnosiła redakcja portalu w marcu b.r.

Burmistrz sprawę raz jeszcze rozpoznał i biorąc pod uwagę decyzję SKO, tym razem zdecydował o udostępnieniu informacji.

Ale tylko portalowi. Burmistrz nie zdecydował się opublikować tych danych na oficjalnej stronie BIP Gminy Kęty, chociaż jest to przecież decyzja organu władzy, komu udzielano pomocy publicznej, ulg, umorzeń, odroczeń czy rozkładano na ratę podatki czy opłaty.

Dlaczego zatem wstydzić się własnych decyzji przed wyborcami, mieszkańcami, obywatelami?

Nie wiemy. W każdym razie udostępniony na wniosek  prezentujemy Państwu poniżej. Zastanawiające jest to, że o takie podstawowe dane publiczne trzeba walczyć 7 miesięcy…

Plik do pobrania: TUTAJ.

Mamy nadzieję, że w przyszłości tego rodzaju informacji będzie następować bez zbędnej zwłoki oraz bez konieczności składania odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Burmistrz Kęt ujawnia pełną informację o udzielonej pomocy publicznej, ulgach, umorzeniach, odroczeniach i rozłożeniach na ratę

 1. Waverly pisze:

  Podobno są nowi dyrektorzy muzeum i biblioteki, może warto coś o tym napisać bo marnych zastępują jeszcze bardziej marni.

 2. Ekolog pisze:

  http://www.mamnewsa.pl/newsy,15220-kety-w-przyszlym-roku-inwestycja-za-kilkadziesiat-milionow
  Na tym portalu osoba o nicku Robert180 zamieściła post na temat ekologii w Nowej Wsi. Jesteście z tej miejscowości, więc może ktoś do tego się ustosunkuje, jeżeli to prawda to jest to ogromny skandal:
  „Robert180, 2016-11-01 13:41:22
  Pan wspaniały burmistrz Klęczar kanalzuje bulowice. W nowej wsi firma gbx elektronik wpuszcza ścieki do rowu melioracyjnego a z rowu do soły, pan Klęczar sprawę zna bo był wezwany łącznie ze strażą miejską i sprawą się nikt nie interesuje a on tak spełnia swoje obietnice i zatruwa rzekę a więc chyba jakieś paragrafy powinny być na tego niedorajde a głosowałem na niego pierwszy i ostatni raz

  • podatnik pisze:

   Czy redakcja wie coś na temat tego zanieczyszczenia rowu i potem Soły to skandal, a te obiboki ze strazy tylko potrafią łazić po posesjach, czym kto pali albo dlaczego nie odśnieża sie własnosci publicznej

 3. Kęczanka pisze:

  Może redakcja napisze coś o kęckiej pięknej nekropolii. Tak zaniedbanej to chyba najstarsi kęczanie nie pamiętają. Byłam dzisiaj z moją rodziną, zastanawiam sie na co idą opłaty za groby( właściciele grobów i tak o otoczenie wokół nich sami dbają). Po wczorajszym wietrze pełno liści, porozbijanych zniczy, sztucznych kwiatów walających sie po połamanych, pozapadanych alejkach,oczywiście pełne kubły i z braku miejsca walające się wokół nich śmieci. Może zamiast się „lansować” na kweście w dniu Wszystkich Świętych, to towarzystwo”miłośników” cmentarza chociaż w małej w części ten cmentarz by posprzątało, skoro nie robią tego służby i urzędnicy do tego wyznaczeni.
  „Nasz dom jest tam, gdzie cmentarze naszych ludzi”- czy to do rządzących w Kętach dociera.

 4. Czego brakuje pisze:

  Może ktoś się pokusi by to zsumować, bo ja się „boje” tej ogromnej kwoty będącej wynikiem tej sumy i wynikiem skoku na naszą kasę obecnej ekipy. Może warto zrobić to w Excelu, bo przecież Klęczar na pewno nie powiedział ostatniego słowa i co roku będzie pewnie obdarowywał tych samych( twardy elektorat), więc łatwo będzie nad tym panować i na końcu kadencji go rozliczyć.

 5. Brawo redakcja pisze:

  Czekamy teraz na ujawnienie imienne wypłacanych nagród i poinformowanie o wykształceniu kęckich urzędników i urzędników w spółkach. Czekamy na informacj,e ile wyniosły koszty sądowe i kto je pokrył. To będzie dopiero kabaret i przegięcie. To się mleko wylało, a miało być tak pięknie.
  Dzielą się chłopcy naszymi pieniędzmi, aż miło np. Bielecka Ewa 9.607.70 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*