Bulowice – policjanci szukają sprawców włamania

POLICJAPolicjanci z Komisariatu Policji w Kętach poszukują sprawców do domu jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło w dniu 02 lutego około godziny 17:30 w Bulowicach przy ul. Stara Droga. Sprawcy wykorzystując kilkudziesięciominutową nieobecność domowników, dostali się do domu wyłamując okno, a następnie z wnętrza skradli złotą biżuterię.

Przypominamy kilka rad, których stosowanie może zminimalizować ryzyko do domu lub mieszkania.  Z przeprowadzonej analizy podobnych zdarzeń wynika, że sprawcy najczęściej działają jedynie przez kilka godzin zaraz po zapadnięciu zmroku. Chwilę obserwują dom i uznając, że nikogo nie ma podejmują próbę włamania.  Zwróćmy również uwagę na samochody zaparkowane w pobliżu naszej posesji. W miarę możliwości zanotujmy markę kolor i numery rejestracyjne, to nic nie kosztuje, a może pomóc. Nie przechowujmy w mieszkaniu większych kwot pieniędzy, a na biżuterię należy znaleźć niestandardowy schowek.  Opuszczając dom zostawmy włączoną lampkę, w sklepach dostępne są takie, które same włączają się po zmroku. To niezwykle ważny element, który może zmylić włamywaczy.  W przypadku wątpliwości dzwońmy na Policję.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*