Bulowice: nietrzeźwy na przystanku autobusowym – pomoc przechodnia

policja logoWieczorem 8 lutego 2016  na ulicy Bielskiej policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dot. nietrzeźwego mężczyzny leżącego na przystanku autobusowym. To kolejny przypadek lekkomyślności ze strony osób nadużywających alkoholu, ale jednocześnie kolejny przypadek prawidłowej reakcji osób postronnych.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00, gdy  45 – letni Bulowic powiadomił Policję obawiając się o los  nietrzeźwego mężczyzny,  śpiącego na przystanku autobusowym .  Na miejsce niezwłocznie udał się jeden z patroli. Funkcjonariusze ustalili personalia nietrzeźwego i  przekazali go pod opiekę rodziny.

Dzięki prawidłowej reakcji mieszkańca Bulowic nie doszło do tragedii. Chcąc jednak przeciwdziałać tego rodzaju zdarzeniom apelujemy  do osób borykających się z uzależnieniem, aby z własnej woli podjęły próbę walki z nałogiem. Rodzinom takich osób przypominamy, że mają możliwość zgłoszenia problemu instytucjom zobowiązanym do udzielenia pomocy.

KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*