Bulowice. Mandat oraz prelekcja na temat skutków spalania odpadów w piecu

_KPP Oświęcim PolicjaPolicjanci z Komisariatu Policji nałożyli mandat karny na mieszkańca Bulowic, który zamiast przekazać tworzywa sztuczne do recyklingu, postanowił je spalić w piecu, zatruwając przy tym swoje otoczenie. Stróże prawa, do mandatu dołożyli również krótki wykład, na temat negatywnego wpływu dymu na oraz zalet segregacji odpadów.

Wczoraj tuż po godzinie 16.00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zadymienia w rejonie kilku posesji w Bulowicach.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie  szybko zlokalizowali dom jednorodzinny,  z którego komina wydostawał się gęsty, ciemny  dym. W związku z powyższym w obecności właściciela dokonali kontroli posesji, gdzie w piecu ujawnili palące się plastikowe butelki. Policjanci sprawcę wykroczenia ukarali mandatem karnym, a następnie poinformowali o szkodliwości spalania tego rodzaju odpadów w piecu oraz możliwości i zaletach segregacji odpadów.  Z kolei  właściciel posesji przeprosił za swoją lekkomyślność i obiecał, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

Przypominamy, że spalanie śmieci karane jest mandatem do 500 zł lub też wysoką grzywną w przypadku skierowania sprawy do sądu.

_KPP Oświęcim Policja

Źródło:
KPP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Bulowice. Mandat oraz prelekcja na temat skutków spalania odpadów w piecu

  1. Zaciekawiony pisze:

    Czy w Polsce nie obowiązuje prawo, które zabrania karania za to samo przewinienie dwa razy w jednym czasie ? Skoro pouczenie -pewna forma kary i napiętnowania, nazwane komicznie tutaj prelekcją, domyślam się ze panowie są „wybitnymi” znawcami tematu spalin, węgla, zagadnień technicznych i chemicznych, to brak mandatu, skoro mandat to po co pouczenie.
    Naruszenie zasady ne bis in idem (nie dwa razy w tej samej sprawie) może prowadzić do złamania fundamentalnych zasad prawa karnego.
    Tak na marginesie, czy policja powinna się zajmować grzebaniem w piecach i popiele, czy to należy do jej kompetencji- raczej nie, a skoro tak, to dlaczego utrzymujemy Straż Miejską i za co jej płacimy( ale oni tylko pracują do 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*