Bulowice. Mandat oraz prelekcja na temat skutków spalania odpadów w piecu

_KPP Oświęcim PolicjaPolicjanci z Komisariatu Policji w Kętach nałożyli mandat karny na mieszkańca Bulowic, który zamiast przekazać tworzywa do recyklingu, postanowił je spalić w piecu, zatruwając przy tym swoje otoczenie. Stróże prawa, do mandatu dołożyli również krótki wykład, na temat negatywnego wpływu dymu na środowisko oraz zalet segregacji odpadów.

Wczoraj tuż po godzinie 16.00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zadymienia w rejonie kilku posesji w Bulowicach.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie  szybko zlokalizowali dom jednorodzinny,  z którego komina wydostawał się gęsty, ciemny  dym. W związku z powyższym w obecności właściciela dokonali kontroli posesji, gdzie w piecu ujawnili palące się plastikowe butelki. Policjanci sprawcę wykroczenia ukarali mandatem karnym, a następnie poinformowali o szkodliwości spalania tego rodzaju odpadów w piecu oraz możliwości i zaletach segregacji odpadów.  Z kolei   posesji przeprosił za swoją lekkomyślność i obiecał, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

Przypominamy, że spalanie śmieci karane jest mandatem do 500 zł lub też wysoką grzywną w przypadku skierowania sprawy do sądu.

_KPP Oświęcim Policja

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Bulowice. Mandat oraz prelekcja na temat skutków spalania odpadów w piecu

  1. Zaciekawiony pisze:

    Czy w Polsce nie obowiązuje prawo, które zabrania karania za to samo przewinienie dwa razy w jednym czasie ? Skoro pouczenie -pewna forma kary i napiętnowania, nazwane komicznie tutaj prelekcją, domyślam się ze panowie są „wybitnymi” znawcami tematu spalin, węgla, zagadnień technicznych i chemicznych, to brak mandatu, skoro mandat to po co pouczenie.
    Naruszenie zasady ne bis in idem (nie dwa razy w tej samej sprawie) może prowadzić do złamania fundamentalnych zasad prawa karnego.
    Tak na marginesie, czy policja powinna się zajmować grzebaniem w piecach i popiele, czy to należy do jej kompetencji- raczej nie, a skoro tak, to dlaczego utrzymujemy Straż Miejską i za co jej płacimy( ale oni tylko pracują do 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*