Budżet Obywatelski w Gminie Kęty – edycja 2015

budżet_budgetW roku 2014, podobnie, jak w roku ubiegłym, w Gminie Kęty trwają konsultacje społeczne w zakresie propozycji mieszkańców do realizacji w ramach budżetu Gminy. obywatelski w Gminie Kęty został wdrożony po raz pierwszy w historii rok temu i okazał się ogromnym, wspólnym sukcesem zarówno mieszkańców, jak i lokalnych władz. Nieoceniona jest wartość dialogu, który w Gminie Kęty niewątpliwie został nawiązany w 2014 roku w zupełnie nowy sposób.

Według danych na koniec ubiegłego roku podobne rozwiązania zostały wprowadzone w 70 gminach i miastach w Polsce. Warto zwrócić uwagę na to, że największy udział budżetu obywatelskiego w stosunku do wykonanego w roku poprzednim budżetu spośród wszystkich miast w Polsce zaobserwowano właśnie w Gminie Kęty. Współczynnik ten wyniósł tu 3,96%.Budżet_frontPodstawa prawna

Formalną podstawą wdrażania w Gminie Kęty budżetu obywatelskiego jest Zarządzenie Nr 131/2014/B Burmistrza Gminy Kęty z 29 kwietnia 2014 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 201 rok.

Wysokość środków przeznaczonych na obywatelski

Do dyspozycji mieszkańców do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego na rok 201 została przeznaczona łączna kwota:

3.444.600 zł (trzy miliony czterysta czterdzieści cztery tysiące sześćset złotych)

Pierwszy etap wdrażania budżetu obywatelskiego właśnie się zakończył. Był to etap spotkań z mieszkańcami oraz zgłaszania propozycji zadań. złożyli 86 propozycji tego, co powinno zostać zrobione w roku 201 w naszej gminie.

W chwili obecnej trwa analiza możliwości realizacji zadań.Analizy tej dokonają właściwe komórki organizacyjne Urzędu Gminy Kęty. Na analizę zgłoszonych zadań przewidziany został pięciomiesięczny okres od 7 maja 2014 r. do 3 października 2014 r.

O wynikach analizy będą Państwo niezwłocznie powiadamiani.

Głosowanie nad propozycjami zadań

Wybór spośród zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego będzie możliwy w okresie od 4 do 20 października 2014 r. do godz. 24:00 na karcie do głosowania:

1) w wersji papierowej, przekazanej do wyznaczonych punktów do głosowania, lub

2) w wersji elektronicznej przez Internet, dostępnej w okresie głosowania na stronie internetowej http://budzetobywatelski.kety.pl.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Urzędem Gminy Kęty.

Koordynacją wdrażania budżetu obywatelskiego zajmuje się:

Pani Ewelina Jura-Bączek – Sekretarz Gminy Kęty

(I piętro, pokój nr 22); tel. 33 844 76 00 wew. 121.

Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej związanej z wdrażaniem budżetu obywatelskiego znajdującej się pod adresem http://budzetobywatelski.kety.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*