Budżet Obywatelski – świadectwo aktywności mieszkańców gminy Kęty

budzet_kolowy_0_0_0_0_0Mieszkańcy naszej gminy dostali narzędzie do zmiany otaczającej nas rzeczywistości już po raz drugi i znów tak chętnie z niego skorzystali, jak to miało miejsce w ubiegłym roku.

W tegorocznej edycji nad złożonymi wcześniej 84 propozycjami zadań do realizacji zagłosowało 10079 osób. Poprzez formularz on-line swój głos oddało 4840 osób, natomiast za pomocą formularza w wersji papierowej 529 osób. Łącznie mieszkańcy oddali 35674 głosy, dając jasno do zrozumienia, że chcą, by zmieniała się przestrzeń miasta i gminy Kęty.

Zwycięskie propozycje dotyczą zarówno budowy infrastruktury tej najbliższej mieszkańcom, jak również budowy i remontów ulic, dróg, chodników, miejsc parkingowych, oświetlenia,  placów zabaw, modernizacji i wyposażenia obiektów rekreacyjno-sportowych, ale również wspierania zdrowia, edukacji i kultury. Tak duży odzew świadczy o tym, że znaleźliśmy wspólny język w dążeniu do poprawy i doskonalenia gminy, że chcemy być partnerem dla samorządowców.

W trakcie konsultacji zaangażowanie setek osób przyniosło niesamowity skutek w postaci rozmowy, wymiany zdań i spostrzeżeń, a wszystko w celu zgodnego i wspólnego zarządzania gminą przez władze oraz społeczeństwo.

Na Budżet składa się wiele czynników i trudna do wykonania praca dla wszystkich. Wszyscy jeszcze wciąż uczymy się słuchać siebie nawzajem, ale aktywność mieszkańców, otwartość władzy i urzędu, jaką wypracowaliśmy wspólnie w ciągu tych dwóch edycji, jest nieoceniona.

Burmistrz Tomasz Bąk serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom  za włączenie się w konsultacje i pracę nad budżetem obywatelskim. Budżet obywatelski w Gminie Kęty to nasz wspólny, wielki sukces. Dziękujemy.

Autor: 
Gminy Kęty Ewelina Jura-Bączek
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Budżet Obywatelski – świadectwo aktywności mieszkańców gminy Kęty

  1. yeti pisze:

    Jestem przekonany że jak Burmistrz wygra wybory przez dwa lata nie będzie budżetu obywatelskiego jak zaczął rządzić pamiętam @że zlikwidował Fundusz Sołecki ,wielu Sołtysów np. Malcu, Łękach złożyło rezygnację z funkcji. Jeśli Sołtys wsłuchuje się w głosy mieszkańców i przedstawi propozycje do budżetu jakby jeszcze popartą uchwałą Zebrania to nic innego dziwnego nie potrzeba. W obecnym budżecie wygrywa zadanie za 100tyś,a wykonanie kosztuje 70% więcej. Pozostałe środki finansowe nie przechodzą na zadania w których one by się mieściły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*