Brodka, Ray Wilson i STING – Relacja z koncertu Life Festival Oświęcim 2013!

_xDSC00331Prezentujemy foto i minivideorelację z koncertu finałowego Life Festival 2013, który odbył się w dniu wczorajszym, tj. 29 czerwca 2013 roku na oświęcimskim MOSiR. Zagrali m.in. Monika Brodka i Ray Wilson. Gwiazdą wieczoru był STING.

wystąpił w sobotę wieczorem na zakończenie Life Festival Oświęcim. Blisko dwugodzinnego koncertu byłego lidera zespołu The Police wysłuchało kilkanaście tysięcy osób zgromadzonych na stadionie miejskim.

Artyście towarzyszył pięcioosobowy zespół, w skład którego wchodzą: gitarzysta Dominic Miller, perkusista Vinnie Colaiuta, klawiszowiec David Sancious, skrzypek Peter Tickell i wokalistka Jo Lawry.

Zaczął piosenką „If I Ever Lose My Faith in You”, po której przywitał się z publicznością polskim „Dobry wieczór”.

Potem przyszedł czas na „Every Little Thing She Does Is Magic”, „Englishman in New York” i „All This Time”. W programie nie zabrakło słynnych piosenek The Police: „Message in a Bottle” i „Roxanne”.

Muzycy wykonywane utwory rozbudowywali o brawurowe improwizacje jazzowe, a w zagranym na pierwszy bis „Desert Rose” słychać było orientalne brzmienia.

, gorąco oklaskiwany przez publiczność, bisował trzy razy. Pierwszy bis zakończył wykonanym wspólnie z publicznością największym przebojem The Police „Every Breath You Take”, a cały występ – delikatną balladą „Fragile”.

był największą gwiazdą czwartej edycji Life Festival Oświęcim. Sobotni koncert był 12. występem brytyjskiego artysty w naszym kraju i pierwszym na polskim festiwalu.

Przed Stingiem w koncercie finałowym na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu zagrał m.in. były frontman zespołu Genesis Ray Wilson wraz z zespołem Stiltskin. Szkocki artysta występował już w Oświęcimiu podczas pierwszej edycji festiwalu. Polską gwiazdą wieczoru była Monika Brodka.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w czerwcu 2010 r. Ideą Life Festival jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie to wypływa z Oświęcimia, w którym podczas II wojny utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów i Romów, a także martyrologii Polaków, obywateli sowieckich i przedstawicieli innych narodów.

Źródło: PAP

Zdjęcia:

Zdjęcia: Marcin Hałat – portal „Nowa Wieś w gminie Kęty”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*