Bodypainting jako forma arteterapii

malowanie-ciala z Kęt rozpoczęła jesienią 2015 roku  cykl warsztatów z arteterapii dla osób z niepełnosprawnością i wykluczonych społecznie.

Zajęcia odbyły się we współpracy z Powiatowym Środowiskowym Domem Samopomocy w Kętach oraz pod patronatem Gminy Kęty.  Projekt zakładał dwa etapy.

Etap pierwszy to sesje terapeutyczne z wykorzystaniem , w której 12 uczestników współtworzyło z artystą „ żywe obrazy”  oraz etap drugi czyli  wykonanie zdjęć i wykorzystanie ich do stworzenia niezwykłego kalendarza na 2016 rok.

Warsztaty poprowadził światowej sławy bodybainter – Marian Folga, laureat wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą.

Zajęcia w ramach rehabilitacji społecznej były próbą uzewnętrznienia cech osobowych uczestników i zobrazowanie ich w następujących po sobie porach roku.

Zaprezentowanie kalendarza dało również możliwości do rozmów o problemach i potrzebach osób z niepełnosprawnością w lokalnej społeczności.

Fundacja Kukuryku dziękuje wszystkim za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

oraz więcej informacji o projekcie tu:

http://kukuryku.org.pl/bodypainting-jako-arteterapia/

Koordynator projektu  Beata Bohn

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*