Bezpieczne wakacje nad wodą, bez używek – kampania profilaktyczno-edukacyjna

Uczniowie gminnych szkół są uczestnikami kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczne wakacje nad wodą, bez używek”. W jej ramach przeprowadzane są szeroko zakrojone działania propagujące pozytywne postawy i piętnujące niebezpieczne zachowania.

Dotychczas w szkołach przeprowadzono konkurs na plakat promujący kampanię. wyróżnił autorki trzech, spośród wszystkich złożonych, prac. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Wejnerd, uczennica czwartej klasy szkoły podstawowej z ZSG w Nowej Wsi. Na miejscu drugim uplasowała się Paulina Kapuścińska, wychowanka szkoły podstawowej z ZSP w Witkowicach (klasa piąta). Trzecia lokata przypadła Patrycji Gasidło, uczennicy pierwszej klasy szkoły podstawowej ZSG w Nowej Wsi. Zwyciężczynie konkursu, w towarzystwie nauczycielek i dyrektorek swych szkół, 26 czerwca r. w Urzędzie odebrały nagrody i gratulacje z rąk Burmistrza Tomasza Bąka oraz Dyrektora Wydziału Infrastruktury Społecznej – Jarosława Jurzaka. Podarunki powędrowały także do opiekunek małych artystek oraz dyrektorek placówek, w których dziewczynki się kształcą.

zwyciężczyni konkursuNatalii Wejnerd została wykorzystana jako plakat całej kampanii.

Poza konkursem, w ramach kampanii przeprowadzono także test sprawdzający wiedzę na temat bezpieczeństwa nad wodą wśród uczniów klas od IV do VI i gimnazjum. Wyniki omówione zostaną następnie podczas przygotowanej przez uczniów prelekcji. W czasie zajęć przeprowadzonych między 19 a 27 czerwca, młodzi ludzie zdobędą niezbędną w czasie letniego wypoczynku nad wodą i na pływalni wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa, a także czyhających na kąpieliskach zagrożeń i sposobów zapobiegania groźnym dla zdrowia i życia sytuacjom. Szczególny nacisk położony zostanie na niebezpieczeństwa, jakie dla kąpiących się stwarza alkohol, leki psychotropowe oraz antybiotyki.

 

Źródło:
Urząd Gminy Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*