Powstaną dwa nowe place zabaw w Nowej Wsi

Gmina Kęty inwestujeW lipcu ubiegłego roku do Lokalnej Grupy Działania „Dolina Soły” wpłynęły o udzielenie dofinansowania kilku projektom opracowanym w Gminie Kęty. Wszystkie dotyczyły inwestycji, które miały zostać zrealizowane w gminnych sołectwach – w , Witkowicach, Łękach i Bulowicach. Miło jest nam Państwa poinformować, że te przeszły już weryfikację zarówno w samym Stowarzyszeniu, jak i w Urzędzie Marszałkowskim i zostały pozytywnie zaopiniowane. Oznacza to, że Gmina Kęty otrzyma bardzo wysokie wsparcie finansowe na realizację planowanych inwestycji.

28 kwietnia 2014 r. Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk i Skarbnik Gminy Kęty Tomasz Mreńca udali się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, by podpisać umowy dotyczące przyznania Gminie Kęty pomocy. Unijne dofinansowanie trafi do kęckiego magistratu za sprawą działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w związku z działaniem „Odnowa i Rozwoju Wsi” objętego na lata 2007-2013.

Co szczególnie warto podkreślić, na mocy podpisanych umów Gmina Kęty uzyskała pomoc finansową w wysokości aż 80% kosztów kwalifikowanych na realizację inwestycji.

Dzięki dofinansowaniu powstaną:

  • dwa nowe place zabaw (inwestycja „Wyposażenie placu zabaw przy Dworku w Nowej Wsi” – dotacja w wysokości  35 182,00 zł, inwestycja „Wyposażenie placu zabaw przy przedszkolu w Nowej Wsi” – dotacja w wysokości 27 166,00 zł);
  • wiata przy budynku OSP Witkowice (inwestycja „Budowa wiaty /zadaszenia/ pełniącej funkcje rekreacyjno-kulturalną w Witkowicach” – dotacja w wysokości 118 770,00 zł);
  • długo oczekiwany przez mieszkańców Łęk parking (inwestycja „Budowa parkingu przy ulicy Akacjowej w Łękach” – dotacja w wysokości 68 280,00 zł).

Spośród przyznanej Gminie Kęty puli finansowej, największe nakłady przeznaczone zostaną na modernizację bulowickiego LKS-u. Wniosek pn. „ obiektu sportowego LKS Bulowice na cele rekreacyjno-sportowe” otrzymał bowiem najwyższą (maksymalną) kwotę dofinansowania przyznawaną w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” – 500 000,00 zł.

Gmina Kęty inwestuje

Realizacja wszystkich projektów ma znaleźć swój finał jak najszybciej i zakończyć się jeszcze w 2014 roku.

Źródło:
Barbara Kuźma | UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*