Artystyczno-kryminalna Trasa VIII, organizowana przez 48 Drużynę Wędrowniczą „Północ” z Hufca ZHP Andrychów

logo_zhpJesteśmy drużyną, która idąc w góry najpierw myśli o tym, żeby zabrać gitarę i śpiewniki, a później pakuje plecaki. Dlatego też zdecydowaliśmy się na szeroko rozumianą specjalność artystyczną (śpiew, taniec, teatr, muzyka).

Pracując nad trasą, poszukiwaliśmy najbardziej tajemniczych zakątków i… Udało się! Podczas czterech wędrówek uczestnicy zobaczą miejsca, o których nie wiedzą nawet miejscowi. Niebanalne zakątki Beskidu Małego staną się tym bardziej wyjątkowe, dzięki niewybrednej fabule kryminalnej oraz zawikłanym splotom wydarzeń.

Więcej nie zdradzimy – wszak trasa kryminalna powinna być owiana tajemnicą.

Możemy jednak ujawnić kilka szczegółów. Uczestnicy przeniosą się do roku 1913 (ukłon w stronę tegorocznego stulecia tanga w Polsce). Odwiedzą andrychowską kawiarnię taneczną Lunfardo, wezmą udział w warsztatach tanga argentyńskiego i zatańczą na prawdziwej milondze. Później będzie już tylko ciekawiej, bowiem na swojej drodze spotkają nie tylko zagadki kryminalne i zaszyfrowane wiadomości, ale także ludzi, którzy nie zawsze okażą się godni zaufania.

Na szlakach, którymi podążać będzie trasa VIII, zrobi się tłoczno. Łącznie z obsługą trasy, pojawi się tam 105 osób. Nie będą to tylko wędrownicy z całej Polski. Gościmy także skautów z Ukrainy i Francji.

Przebieg trasy:

Dzień 0: Andrychów – Targanice. 

Dzień 1: Targanice – Przełęcz Kocierska – Potrójna – Kocierz Rychwałdzki (kompleks Zamczysko)

Dzień 2: kompleks Zamczysko – Czarne działy – Gibasówka – Przełęcz Anula – Leskowiec – Ponikiew – Wadowice 

Dzień 3: Kraków (zależnie od uczestników) 

Źródło:
Martyna Adamus | Hufiec ZHP Andrychów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*